Yeni mesajlar Yeni konular En çok cevaplanan En görüntülenen konu En çok begenilen

En çok mesaj
Kullanıcı
Mesaj
TEO
20,681
aSk
19,734
Eqe
18,257
15,421
13,034
sdC
12,298
11,258
10,961
10,917

Netflix'in 2. Dünya Savaşı Animasyonu The Liberator’den İlk Fragman Geldi

TheGirLinBlack

Geceye aşık bir kadını güneşin yapamazsın..
Yönetici
Süper Admin
Katılım
24 Haz 2019
Mesajlar
51,531
Tepkime puanı
18,858
Puanları
113
Konum
Almanya
Cinsiyetiniz
Bayan
Yaş
28
Burc
Koç
Memleket
35 İzmir
Nerden:
Avrupa
Netflix, ABD’deki Gaziler Günü öncesinde yeni bir 2. Dünya Savaşı serisi üzerinde çalışmaya başlamıştı. The Liberator adlı bu seriden kısa tanıtım videosu geldi.

11 Kasım 2020’de ABD’de Gaziler Günü kutlanacak. Sık sık bir savaşa taraf olmasından kaynaklı ciddi sayıda gazi bulunan ABD’de pek çok eyalette resmi tatil de olan bu gün için Netflix de The Liberator isimli bir animasyon seri hazırlıyor.


The Liberator
2. Dünya Savaşı’nda geçen bir kısa seri olarak göze çarpıyor. Alex Kershaw’ın eseri The Liberator’un uyarlaması olan bu seride savaşı net olarak görebileceğiz. Kitabın tam adına baktığımızda da fragmanın uyumlu olduğunu söylemek mümkün.

Netflix’ten 2. Dünya Savaşı animasyonu

the liberatorKitabın tam adından geçen Bir 2. Dünya Savaşı Askeri’nin Sicilya Sahillerinden Dachau Kapıları’na 500-Günlük Yolculuğu ifadesi kitaptan -ve haliyle animasyon serisinden- ne beklememiz gerektiğini açıkça ortaya koyuyor. Fragman da aslında üstü kapalı şekilde asker olmaya ve savaş koşullarında insanın yaşadığı değişime odaklanıyor.

Oxford mezunu olan yazar ülkemizde çok tanınmıyor olsa da kitapları, özellikle ABD ve Avrupa’da oldukça çok satıyor. Gazetecilik de yapan yazar, bu eserde Felix Sparks adında Arizonalı bir askere odaklanıyordu. Dönemin tarihine ilgi duyanların da okuyabileceği kitapta gerçek detaylar kullanılmıştı. Zaten Sparks da gerçek bir asker ve hikaye onun anlatılarından yola çıkılarak oluşturulmuştu.

Tek kişi üzerinden anlatılan dev hikaye

the liberator netflixHenüz Netflix dizisinin detaylarını bilmiyor olsak da kitapta Kershaw genel olarak tek bir adamın hikayesi üzerinden savaşı anlatmıştı. Sparks hikayesini anlatırken yeni detaylar hatırladıkça, yolculuğu kronolojik olarak ilerledikçe biz de detayları görüyorduk. Bu anlatımı dizide görüp göremeyeceğimiz ise şu anda belli değil.

Netflix’in yeni dizisinin çıkış tarihi de 11 Kasım olacak. Gerçekçi bir animasyon tekniği kullanıldığı görülen yapımın ne kadar ilgi göreceği ise merak konusu. Bakalım kitapların başarısı animasyona da yansıyacak mı?

 

First panel title

First panel content

Second panel title

Second panel content
Üst