Yeni mesajlar Yeni konular En çok cevaplanan En görüntülenen konu En çok begenilen

En çok mesaj
Kullanıcı
36,155
27,022
Eqe
23,866
TEO
22,076
aSk
20,422
19,980
17,839
12,417
11,062

Nur İsminin Anlamı

• Konbuyu başlatan saphira
  • Başlangıç tarihi
S

saphira

Guest
Nur ismi ülkemizde sıklıkla kullanılan bir kız çocuk ismidir. Birkaç anlam barındırmaktadır.

Arapçadan dilimize geçmiş olan Nur isminin Türk Dil Kurumu sözlüğündeki anlamı aşağıda belirtilmiştir:

- Aydınlık, parıltı.

- İlahi güç tarafından gönderildiği düşünülen ve inanılan parlaklık.

- Tuzsuz peynir türü, lor

- Mardin ilinde bulunan bir yerleşim birimi

- Kur´an-ı Kerim.

Nur İsminin Anlamı

Nur ismi Arapça kökenli bir kelimedir. Kız çocuklarına koyulan bir isimdir. Nur isminin birkaç anlamı bulunmaktadır. İlk anlamı aydınlık, parıltı demektir. Nur ismi bunun dışında Kur´an-ı Kerim’de geçmektedir. Kur’an-ı Kerim’de anlamı ise Mekke'deki Hira dağına verilen isimdir. Ayrıca Hz. Osman'a verilen unvandır. Bunun dışında Kur´an-ı Kerim’de Nur adında bir ayet bulunmaktadır.

Nur İsminin Özellikleri

Yaratıcı kişilerdir. Kendilerine olan güvenleri çok yüksektir. Yaşadıkları olaylar karşısında farklı pencereden bakabilirler. Azimli ve sistematik hayat yaşamayı severler. Yazmak ve okumak en sevdiği işlerden birisidir.

Hem düşünce yönünden hem de fiziksel açıdan aktif kişilerdir. Sezgileri çok kuvvetli ve olabildiğinde konu içerisinde kalmayı severler. İletişim yetenekleri bulunmaktadır. İç dünyasında yaşanan duyguları dışarıya yansıtırlar. Olaylar karşısında ince düşüncelere sahiplerdir. Ayrı iş hayatında oldukça ahlaklı kişilerdir. Enerjileri yüksektir.

- alıntı -

S

saphira

Guest
=)))

Özelliklerin neredeyse hepsi tutmuş..

Belki biraz fantastik film / kitap modunda yazmış olacağım ama =)) yazacağım yine de..

İsimler özeldir.. her biri.. o isimlerle yaşarız.. isimlerin özel bi enerjisi olduğuna inanıyorum.. sanki herkes hangi ismi alırsa o enerji ile birlikte yaşıyor gibi..

bazı fantastik hikayeler ve kitaplarda da belirtiliyor =)) bir şeyin insan olsun çiçek olsun bi eşya olsun.. gerçek adını bilirsen.. ona hükmedersin.. belki bunları okuduğum için bu şekilde düşünüyorum =))

TheGirLinBlack

gє¢єує αşıк вιя кα∂ıиı güиєşιи уαραмαzѕıи..
Yönetici
TF Root
Cinsiyetiniz
Bayan
Burc
Koç
Memleket
35 İzmir
=)))

Özelliklerin neredeyse hepsi tutmuş..

Belki biraz fantastik film / kitap modunda yazmış olacağım ama =)) yazacağım yine de..

İsimler özeldir.. her biri.. o isimlerle yaşarız.. isimlerin özel bi enerjisi olduğuna inanıyorum.. sanki herkes hangi ismi alırsa o enerji ile birlikte yaşıyor gibi..

bazı fantastik hikayeler ve kitaplarda da belirtiliyor =)) bir şeyin insan olsun çiçek olsun bi eşya olsun.. gerçek adını bilirsen.. ona hükmedersin.. belki bunları okuduğum için bu şekilde düşünüyorum =))

Insan ismine ceker mis , bende öyle biliorum..

First panel title

First panel content

Second panel title

Second panel content