Yeni mesajlar Yeni konular En çok cevaplanan En görüntülenen konu En çok begenilen

En çok mesaj
Kullanıcı
23,484
TEO
20,703
aSk
19,734
19,093
Eqe
18,253
14,517
11,256
10,990
10,962

Para üzerine kısa bir ders

sdC

Tanısan sen de sevmezsin..
Yönetici
Süper Admin
Mesleğin
Eğitim Görevlisi
Cinsiyetiniz
Bay
Burc
Yengeç
Memleket
17 Çanakkale
İlgi Alanı:
Jazz ve Belgesel
Eğer bir kediyi yakalamaya çalışırsanız her zaman kaçar.

Ancak kedinin sevdiği bir şeye sahipseniz o size gelecektir.

Para da kedi gibi davranır
. Sürekli peşinden koşarsanız yeteri kadar bulamayabilirsiniz. Ancak insanların istediği bir şey yaratırsanız para kendi gelecektir.

Lukasz

TF Üyesi
Mesleğin
Karayolu müh.
Cinsiyetiniz
Bay
Burc
Koç
Memleket
35 İzmir
Her şey böyle, sen ararken yok aramazken var. Onlardan kaçtıkça peşine düşerler, onlara kaçtıkça peşlerine düşersin. Kızlar da böyledir şimdi gelip hayır falan demeyin itiraz istemiyorum çok kez denendi ve onaylandı hem de isviçreli bilim adamları tarafından :dd şaka bir yana çoğu şeyde böyledir.

• Beğen
Tepkiler: sdC

AycA_S

Editör
Editör
Cinsiyetiniz
Bayan
Burc
Yengeç
İlgi Alanı:
Tarih, spor
Vehbi Koç'tan “3 Anektod”

1-) Meşhur kolonyacı Eyüp Sabri Tuncer, iflasın eşiğinde olduğunu söyleyerek, Vehbi Koç’tan borç ister.
Vehbi Koç, “Altı ay dayanabilir misin?" diye sorar.
"Dayanırım" der Eyüp Sabri.
Öyleyse dinle der Vehbi Koç :
"Sana borç vermeyeceğim. Ama bedava akıl vereceğim. Bana hediye getirdiğin şu kolonya şişesinin deliği çok küçük. Hemen imal ettiğin ve piyasaya sürmediğin kolonya şişelerinin deliklerini büyüt sürümü artır"
Satışları hızla artan Eyüp Sabri bir kaç ay içinde iflastan kurtulur.

2-) Vehbi Koç ve Oğlu Rahmi Koç aynı lokantada yemek yerlermiş.
Rahmi Koç garsonlara bol bahşiş verirken, Vehbi Koç adeta bahşişin suyunu sıkarmış.
Neşeli bir anında, garsonlardan birisi bunun nedenini sormuş.
Evladım demiş ; Rahmi Bey tabi ki benden fazla bahşiş verir onun babası Vehbi Koç. Benim babam ise bakkal Mustafa Efendi.

3-) Vehbi Koç önceki senelerdeki gibi, yazlık evine taşınırken, diğer bir kaç kişisel eşyaları ile beraber kışlık evdeki buzdolabı da taşınmaktadır.
Bunu duyan yeni atanmış Genel Müdür Cengiz Solakoğlu, buzdolabının taşınmasını engeller ve yazlık eve hemen yeni bir buzdolabı gönderir.
Bunu duyan Vehbi Koç çok kızar ve telefon açarak “Sen kendi işine baksana, benim tarzıma niçin karışıyorsun?” diye çıkışır.
Solakoğlu ; “Efendim, kışlık evinizdeki buzdolabını yazlığa taşıdığınız duyulursa biz bundan sonra yazlıkçılara nasıl buzdolabı satarız?” deyince
Vehbi Koç gülerek telefonu kapatır ve meşhur sözünü söyler :

"İyi eleman seç, iyi para ver.
Çünkü kötü eleman sana pahalıya mal olur.

Daenerys

TF Üyesi
Cinsiyetiniz
Bayan
Memleket
38 Kayseri
Vehbi Koç'tan “3 Anektod”

1-) Meşhur kolonyacı Eyüp Sabri Tuncer, iflasın eşiğinde olduğunu söyleyerek, Vehbi Koç’tan borç ister.
Vehbi Koç, “Altı ay dayanabilir misin?" diye sorar.
"Dayanırım" der Eyüp Sabri.
Öyleyse dinle der Vehbi Koç :
"Sana borç vermeyeceğim. Ama bedava akıl vereceğim. Bana hediye getirdiğin şu kolonya şişesinin deliği çok küçük. Hemen imal ettiğin ve piyasaya sürmediğin kolonya şişelerinin deliklerini büyüt sürümü artır"
Satışları hızla artan Eyüp Sabri bir kaç ay içinde iflastan kurtulur.

2-) Vehbi Koç ve Oğlu Rahmi Koç aynı lokantada yemek yerlermiş.
Rahmi Koç garsonlara bol bahşiş verirken, Vehbi Koç adeta bahşişin suyunu sıkarmış.
Neşeli bir anında, garsonlardan birisi bunun nedenini sormuş.
Evladım demiş ; Rahmi Bey tabi ki benden fazla bahşiş verir onun babası Vehbi Koç. Benim babam ise bakkal Mustafa Efendi.

3-) Vehbi Koç önceki senelerdeki gibi, yazlık evine taşınırken, diğer bir kaç kişisel eşyaları ile beraber kışlık evdeki buzdolabı da taşınmaktadır.
Bunu duyan yeni atanmış Genel Müdür Cengiz Solakoğlu, buzdolabının taşınmasını engeller ve yazlık eve hemen yeni bir buzdolabı gönderir.
Bunu duyan Vehbi Koç çok kızar ve telefon açarak “Sen kendi işine baksana, benim tarzıma niçin karışıyorsun?” diye çıkışır.
Solakoğlu ; “Efendim, kışlık evinizdeki buzdolabını yazlığa taşıdığınız duyulursa biz bundan sonra yazlıkçılara nasıl buzdolabı satarız?” deyince
Vehbi Koç gülerek telefonu kapatır ve meşhur sözünü söyler :

"İyi eleman seç, iyi para ver.
Çünkü kötü eleman sana pahalıya mal olur.
Şimdiki işverenlere gelde anlat.özel sektörde bedavadan çalıştırıyorlar.

JoyCe

NotAvailable
Yönetici
TF Süper Moderatör
Mesleğin
Management officer
Cinsiyetiniz
Bayan
Burc
İkizler
Memleket
74 Bartın