Yeni mesajlar Yeni konular En çok cevaplanan En görüntülenen konu En çok begenilen

En çok mesaj
Kullanıcı
Mesaj
103,718
sdC
36,546
Eqe
34,824
34,811
25,466
TEO
22,076
21,033
aSk
20,421
12,443
11,363

Peygamber Efendimizin Bal Tefsiri

Ezra-ı Zümra

TF Üyesi
Katılım
3 Mar 2018
Mesajlar
7,067
Tepkime puanı
16
Puanları
0
Mesleğin
İşletme
Cinsiyetiniz
Bayan
Yaş
39
Burc
Akrep
Memleket
01 Adana
Nerden:
34 İstanbul
İlgi Alanı:
Genel Kültür
Hz. Ali Kerremellahü Vecheh bir gün gazadan evine geldiğinde, Hz. Ebubekir Sıddık (r.a.), Hz Ömer (r.a), Hz Osman (r.a) gelip Hz. Ali'ye "gazan mübarek olsun" demişler. Hz. Fatimetü'z-Zehra (r.a) onlara ikramen, kalaylı bir tas içinde bal getirmiş, balın üzerinde ince bir kıl görmüşler... Bunun üzerine Hz. Ebubekir (r.a) "dördümüz de birer açıklama yapalım" buyurmuş.

Hz.Ebubekir.(r.a)
Namaz kılanın kalbi Nurludur bu kalaylı tastan. Namaz kılmak tatlıdır. bu baldan. Namazı, Taadili-erkanına uygun olarak kılmak incedir bu kıldan.

Hz Ömer (r.a)
Misafir seven ev sahibinin kalbi, Nurludur bu tastan, Misafirlerle sohbet edip, onlara ikram etmek, tatlıdır bu Bal'dan, Misafirin kalbi, incedir bu kıl'dan.

Hz Osman (r.a)
Kur'an okuyanın kalbi, Nurludur bu tastan, Alimlerle sohbet etmek, tatlıdır bu baldan, Kur'ana mana vermek, incedir bu kıl'dan..

Hz Ali(r.a)
Gazaya giden Gazilerin kalbi Nurludur bu tastan, kafirlerle Cenk edip al kanlar içinde kalmak, tatlıdır bu bal'dan, Üzerine kul hakkı geçirmeden evine dönecek insan, incedir. bu kıl'dan.

Hz. Fatima(r.a)
Erkeği ile hoş geçinmek, ona cefa etmemek, tatlıdır. bu bal'dan, erkeğin rızasını yerine getirmek incedir bu kıl'dan.

Peygamberimiz(s.a.v)'ma haber gödermişler peygamberimiz gelmiş buyurmuş.
benim ümetim kalbi, nurludur bu tastan, benim şeriatım tatlıdır bu baldan benim şeriatım incedir bu kıldan.

Hz.Cebrail Aleyhisselam Yüce Allahtan vahiy getirdi.
Benim habibim Nübüvvet Nuru, Nurludur bu tastan,Cennet kevseri tatlıdır bu bal'dan, Sırat köprüsü incedir bu kıl'dan buyurmuş.

Ondan sonra, Resullüllah Sallallahü Aleyhi Vesellem el kaldırıp, Dua ettiler: YARABBİ! Bu Bal Tefsirini okuyana, dinleyene, ikiyüz Peygamber sevabı isteriz Sen'den dediler. Cebrail'in önünde "AMİN" dediler, Hak Teala'dan Nida geldi:

Ya Muhamed her kim bal tevsirini okursa, yada okutursa, yazıp Ümmetine hediyye ederse izzet ve celalim için, ben o kimseye 224 bin peygamber sevabı veririm. Bir insan, kendisine adet edinse, bu tevsiri okursa ve okutmaya devam ederse, hiç bir zaman sıkıntı çekmez. ölürken hüsnü aleme hasip olur, Ahirete iman ile gider ve gelecek kaza ve musibetlerden kendisini Cenabı Hak Teala muhafaza eder.
 

First panel title

First panel content

Second panel title

Second panel content
Üst