Yeni mesajlar Yeni konular En çok cevaplanan En görüntülenen konu En çok begenilen

En çok mesaj
Kullanıcı
Mesaj
sdC
21,031
TEO
20,703
aSk
19,734
Eqe
18,253
18,164
14,205
11,256
10,986
10,963

Pracaxi Yağı Nedir? Ne İşe Yarar? Saç Bakımında Altın Suyu

TheGirLinBlack

Geceye aşık bir kadını güneşin yapamazsın..
Yönetici
TF Root
Katılım
24 Haz 2019
Mesajlar
66,477
Tepkime puanı
33,878
Puanları
218
Konum
Almanya
Cinsiyetiniz
Bayan
Yaş
28
Burc
Koç
Memleket
35 İzmir
Nerden:
Avrupa
Featured ImagePracaxi yağı saçları güçlendiren nemlendiren ve saçın uzamasını sağlayan altın suyu olarak geçen pracaxi oil nedir, ne işe yarar? Diğer faydaları neler?

Saç bakım yağı denildiğinde akla özellikle hindistan cevizi yağı, hint yağı ve jojoba yağı gelir ancak pracaxi bunların da üstünde. Neden mi? Çünkü vitamin açısından çok zengin ve nemlendirme konusunda çok etkili.

Topik bölgelerde yetişen bir ağaçtan elde ediliyor ve yüksek derecede behenik asit içeriyor. Behenik asit nedir? Cilt ve saç üzerinde yoğun nemlendirme sağlayan bir yağ asididir.

Saç bakımında altın suyu pracaxi yağı ne işe yarar?

Renginden dolayı altın suyu olarak geçen pracaxi özellikle saç bakımında bakın ne işe yarar.
  • Derinlemesine nemlendirir
  • Saç hasarını önler
  • Parlaklık ve yumuşaklık verir
  • Kepeği önler
  • Saçın uzamasını sağlar
Tıpkı kabak çekirdeği yağı, amla yağı, marula yağı ve baobab yağı gibi saçın uzamasını sağlayan yağlar arasındadır. Aynı zamanda koruyucu ve nemlendirici özelliği vardır.
Yağ asitleri açısından çok zengin olan pracaxi yağı hem saçları, hem saç derisini hem de cildi yoğun bir şekilde nemlendirir.

Pracaxi yağı nasıl kullanılır?

Saçı nemlendiren maske tarifi hazırlayabilirsiniz. Bu maskeyi gece temiz saça sürüp sabah yıkayabilirsiniz. Pracaxi oil şampuanlarınıza, saç kremlerinize de eklenebilir.
Pracaxi yağı nasıl kullanılır denildiğinde bir alternatif de saç spreyinizin içine bu yağı eklemek olabilir. Çünkü güneş ışınlarından ve hava kirliliğinin olumsuz etkilerinden de saçları korur.
pracaxi oil faydaları

Pracaxi yağı cilde faydaları ile de dikkat çeker. Çok iyi bir nemlendirici, selülit giderici, yaşlanma karşıtı ve leke gidericidir.
Güçlü bir bakteri, parazit ve mantar öldürücüdür bu yüzden cilt üzerinde de çok olumlu etkileri vardır. Böcek ısırığı, akne, akne yaraları, yanıklar üzerinde iyileştirici özelliği vardır.

Ayurveda masajında da kullanılabilir. Kokusu fındık gibidir ama ağır değildir. Etkili bir karışımla dinlendirici ve onarıcı etkisinden bir arada faydalanılabilir.
 

First panel title

First panel content

Second panel title

Second panel content
Üst