Yeni mesajlar Yeni konular En çok cevaplanan En görüntülenen konu En çok begenilen

En çok mesaj
Kullanıcı
Mesaj
TEO
20,082
aSk
19,734
Eqe
18,257
13,973
12,569
11,262
10,921
10,916
10,544

Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi açıldı

TheGirLinBlack

Geceye aşık bir kadını güneşin yapamazsın..
Yönetici
Süper Admin
Katılım
24 Haz 2019
Mesajlar
36,961
Tepkime puanı
10,839
Puanları
113
Konum
Almanya
Cinsiyetiniz
Bayan
Yaş
28
Burc
Koç
Memleket
35 İzmir
Nerden:
Avrupa
Corona virüsü nedeniyle hayatını kaybeden Prof. Dr. Feriha Öz'ün adının verildiği Acil Durum Hastanesi hizmete girdi. İstanbul Sancaktepe'deki hastane Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın katılımıyla açıldı.İstanbul’da inşa edilen iki salgın hastanesinden biri olan, Sancaktepe’deki Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi hizmete giriyor. Yaklaşık 45 günde tamamlanan hastanenin yapımında dört bin kişi çalıştı. Hastane Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın katılımıyla açılıyor. Açılışta konuşan Bakan Koca, şunları söyledi:

KOCA: PATOLOJİ BİLİMİNİN ÖNEMİNİ ANLATTI

* Bu başarı sağlığa yapılan yatırımın önemini gösterdi. Sayın Feriha Öz sadece yaşarken değil ölümüyle de patoloji biliminin önemini bizlere anlattı. Onun hatırasını yaşatmasını diliyorum bu projenin. Buralarda görev alacak arkadaşlarımın hocalarının adına layık bir anlayışla hizmet bayrağını taşıyacağına şüphe duymuyorum. Bütün emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Bütün vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum.

Bakan Koca’dan sonra kürsüye gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bizler ülkemize hizmet eden isimleri unutmayız. İşte vefamızı buralarda onların isimlerini yaşatarak gösteriyoruz” diyerek, şunları söyledi:

ERDOĞAN: 190’DAN FAZLA ÜLKEDEN TALEP GELDİ

* Sağlıkta sağlık turizmini hedefliyoruz ve bunu başaracağız. Teknolojinin en üst düzey olanlarını biz buralarda konumlandırdık. Geçtiğimiz yıl 750 bine yaklaşan yabancı hasta sayısı önümüzdeki yıllarda katlanarak artacak. 190’dan fazla ülkeden talep geldi. Biz bunların 90’dan fazlasına yardım gönderdik.

GENEL SAĞLIK SİSTEMİNİN ÖNEMİNİ GÖRDÜK

* Genel sağlık sistemini ülkemizde kurmuş olmanın önemini salgın döneminde daha net gördük. Genel sağlık sigortasıyla vatandaşlarımız herhangi bir sıkıntı yaşamıyor. Özel sağlık kuruluşlarından hizmet almak isteyenler de oldukça makul bir rakam ödeyerek bu imkandan yararlanıyor. Diğer ülkelerin hiçbirinde böyle bir sistem yok. Dünyanın dört bir yanından heyetler bu sistemi incelemek için geliyor.

HER ODA YOĞUN BAKIMA DÖNÜŞTÜRÜLEBİLİYOR

Hastaneye corona virüsü nedeniyle hayatını kaybeden Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Patoloji Anabilim Dalı öğretim üyelerinden Prof. Dr. Feriha Öz’ün ismi verildi. 125 bin metrekare alana kurulan hastane 75 bin metrekarelik kapalı alanda hizmet verecek. 1008 yatak kapasitesiyle sağlık sistemine önemli katkılar sunacak hastanede istenildiğinde her oda yoğun bakıma da dönüştürülebilecek.
 

Sean

TF Üyesi
Katılım
8 Ara 2017
Mesajlar
776
Tepkime puanı
287
Puanları
63
Cinsiyetiniz
Bay
Burc
Terazi
Memleket
34 İstanbul
Nerden:
34 İstanbul
İlgi Alanı:
Radyo
Gecmis olsun ülkem! çok iyi oldu ama unutmamalı ki Cerrahpaşa 'nın yeri önemi bir kez daha anlaşıldı öğretimden öğrencisine herkese sonsuz teşekkürler bu hastane de umarım şifa bekleyenlere ilaç olur..
 

TheGirLinBlack

Geceye aşık bir kadını güneşin yapamazsın..
Yönetici
Süper Admin
Katılım
24 Haz 2019
Mesajlar
36,961
Tepkime puanı
10,839
Puanları
113
Konum
Almanya
Cinsiyetiniz
Bayan
Yaş
28
Burc
Koç
Memleket
35 İzmir
Nerden:
Avrupa
: )))))))

bosver sen sarki cigiiir : )))
 

First panel title

First panel content

Second panel title

Second panel content
Üst