Yeni mesajlar Yeni konular En çok cevaplanan En görüntülenen konu En çok begenilen

En çok mesaj
Kullanıcı
20,703
aSk
19,734
sdC
18,317
Eqe
18,253
17,585
14,144
11,256
10,986
10,961

Replit

OKK

Banlı Üye
TF Üyesi
Mesleğin
Atom Flashcut Operatör
Cinsiyetiniz
Bay
İlgi Alanı:
Git,Hack,OpenSource
Sorumlu Açıklama
31 Ocak Pazar günü, Replit kullanıcıları tarafından bize bir güvenlik açığı açıklandı. İnsanların sahip olmadıkları cevapları sahip oldukları takımlara aktarmalarına izin verildi. Birkaç dakika içinde, etkilenen uç noktayı devre dışı bıraktık. Herhangi bir kullanıcımızdan gelen yanıtları aktarmak için bu güvenlik açığından yararlanıldığına dair hiçbir kanıt bulamadık. Kanıt bulmuş olsaydık, etkilenen topluluk üyeleriyle hemen iletişime geçecektir.

Yukarıda belirtilen açıklama geçtiğimiz günlerde Repl.it 'den yapılmıştır. Anlaşılacağı üzre...
Öne çıkan kişi, bulgularını sorumlu bir şekilde açıklamadı. Sorumlu bir şekilde ifşa etmek, iddia edilen güvenlik açığıyla birlikte bir istismarı yeniden oluşturmak için atabileceğimiz adımlarla birlikte bizimle iletişime geçmek anlamına gelir . Ayrıca bu bilgiyi kimseyle paylaşmamanızı rica ediyoruz.

Ödül için hak talebinde bulunmak için sorumlu ifşanın gerekli olduğunu önceden belirtmediğimizden, yine de onurlandıracağız. Yine de, sorunu bildiren kişiye ödül parası vermek yerine, kaynağı yetersiz liselere teknoloji kariyerlerine erişim sağlama çalışmalarını ilerletmek için CodeNation'a bağışladık .

Sorumlu ifşa ve topluluk mükemmelliğine iyi bir örnek için, PDanielY'nin geliştirici API'mizdeki bir güvenlik açığını ortaya çıkarmasına bakın . Replit'i eğlenceli ve tuhaf hale getirdiğiniz ve neyin doğru neyin yanlış gittiğini bizimle paylaştığınız için hepinize teşekkür ederiz!
(güvenlik açığını ilginç bir şekilde kullanarak Repl.it sitesine sızdık daha doğrusu farklı bir platform haline getirdiğimiz için kullanmamıza izin verildi. Hacker gruplarımız tamamen eğitim amaçlı güvenlik açığından faydalandığı için yeni başlayanların ve öğrenmek isteyen geliştiriciler için ücretli duruma geldi. Yinede biz ücretsiz erişim sağlıyoruz.)
Eğlencenin İnterneti
Dün yanlışlıkla bir sohbet uygulaması geliştirdim. Şaşırtıcı bir şekilde, bu ilk kez olmadı.
renkli sohbet ekran görüntüsü

Hackernews'in (bu blogun) HTTP günlüklerini sohbete nasıl dönüştürdüğünü anlatmadan önce , 12 yaşındaki bir kullanıcının Replit'teki ilk sohbet uygulamasını ve topluluk alanını nasıl doğrudan bir Python REPL'e dönüştürdüğünü anlatayım.
2018'de bu kadar güçlü bir tamirciler topluluğumuz olduğunu bilmiyorduk. İnsanların Replit ile oyun yaptığını ve bunu başkalarıyla paylaştığını biliyorduk. Ancak genç bilgisayar korsanları için zaten bir Schelling noktası olduğumuzun farkında değildik.
Bir gün @pyelias , destek forumumuzda bir Sohbet odası oluşturduğunu ve bir repl ile bağlantı oluşturduğunu söyleyen bir gönderi oluşturdu. Basit bir chatbot veya benzeri bir şey olacağını düşündüm çünkü o noktaya kadar platformda internet tabanlı uygulamalar görmemiştim. Biz sadece açmıştı internet erişimi herkese, ama biz barındırma web veya Replit bugün sahip herhangi gelişmiş özellikleri desteklememektedir. Çok kısıtlı bir ortamdı.
Pyelias'ın Sohbet Odasını açtığımda, canlı bir topluluk gördüm. Akıllara durgunluk vericiydi. Birdenbire oturduğunuz sandalyenin altından yapıldığını keşfetmek gibiydi. Topluluk sadece eğlenceli değil, aynı zamanda yardımcı, sağlıklı ve davetkardı.
Http günlüklerinde hacker sohbetleri
Bizim Blogunuzun yılında repl ben konsolda HTTP günlükleri hızlandırmak görünce (app barındırılan), bir şey yazıyordum. Oraya gittim ve gördüm böylece Nedense, ben, o hackernews olduğunu biliyordum yazı ön sayfada. İnsanların https://blog.repl.it/__logs adresine giderek günlük akışını görebileceğini söyleyerek yorum yaptım.

Hackernews'ten andrewxhonson günlükleri ziyaret etti ve sohbet etme fırsatı gördü. Blog tüm GET isteklerini günlüğe kaydettiği için, web sitesindeki bir yola giderek (mevcut olmasa bile) günlüklere etkili bir şekilde "mesajlar" gönderebilirsiniz.

Yeni başlayanlar, geliştiriciler, kariyer yapmak isteyenler..
Deneyim seviyeniz ne olursa olsun, ister öğrenci olun, ister sadece bir ilgili..
Replit'de olmak yada olmamak
Ne kaybedersiniz?
Sizin için bir kopyasını oluşturdum sadece göz atın.
Ve benimle iletişim kurmaktan çekinmeyiniz.

Blog

Teams: Devturks

Teams : TurkDevOps

Not: linklerde herhangi bir sorun varsa lütfen bildirin.

First panel title

First panel content

Second panel title

Second panel content