Yeni mesajlar Yeni konular En çok cevaplanan En görüntülenen konu En çok begenilen

En çok mesaj
Kullanıcı
20,703
aSk
19,734
Eqe
18,253
sdC
18,116
17,481
14,130
11,256
10,986
10,961

Rock Market

Carpediem

TF Üyesi
Mesleğin
Formen
Cinsiyetiniz
Bay
Burc
İkizler
Memleket
55 Samsun
herseyinizle onu hayatiniza sokmaya calismissinizdir ama basaramamissinizdir. sonunda arkasini doner ve gider. zaman cok yavas gecmeye baslamistir. anilara siginirsiniz. oturup geri donmesini beklersiniz ama donmez. onsuz yapamayacaginizi anlarsiniz.

size sizi hayatinizin sonuna kadar sevecegini soylemistir. sonra da gitmistir. neden bu kadar cabuk degistigini ve neden yalan soylemis olabilecegini anlayamazsiniz. oysaki yalan soylemis oldugunu anlamis olmaniz gerekir. ama anlayamamissinizdir.

dipnot : tek tarafli sevginin dayanilmaz yalnizligini sadece bu sarki boler.

Carpediem

TF Üyesi
Mesleğin
Formen
Cinsiyetiniz
Bay
Burc
İkizler
Memleket
55 Samsun
bulutların arkasında kalmış bir günde, geçmişin silikleşmeye başlamış zamanlarından dipdiri çıkıp gelmiş şarkı.

insan vaktiyle nitelikli acı diye çektiklerini özlüyor. içine başka şeyler karışmamış, tek bir şeyden oluşan o saf yanılgıyı özlüyor. bir illüzyon olduğunu idrak ettiklerini bile özlüyor. yanılmak güncel siyasi pisliğe bu kadar malzeme olmadan önce, yani mazide, yani bu şarkının çıkıp geldiği puslu geçmişte şimdiki gibi çirkin bir şey değildi. yalnız, acı vericiydi. dünyanın sonuydu zaman zaman. sanıyorduk öyle, çünkü insandık. insan zannedebilen tek canlı çünkü.

eh şarkı, vaktiyle hangi hikayelerden girdin hayatıma, dönsem de hatırlayamıyorum. kendimi ama, hatırlıyorum fena halde. o balkon demirine tutunan ellerimin içindeymiş şimdi bulamadığım her ne var ise.

Carpediem

TF Üyesi
Mesleğin
Formen
Cinsiyetiniz
Bay
Burc
İkizler
Memleket
55 Samsun
insanı alıp götüren,bambaşka hissettiren olağanüstü rammstein parçası

koknar agaglarinin oraya gidecegim
onu en son gordugum yere
ama aksam ormanin arkasindaki yola
ve her seyin ustune bir ortu atiyor
her seyin uzerine bir ortu atiyor

ve orman o kadar karanlik ve bos
ah yaziklar olsun bana, ah (?)
kuslar da otmuyor artik

sensiz ben olamiyorum, sensiz!
seninle de yalnizim, sensiz!
sensiz saatleri sayiyorum, sensiz!
seninle saniyeler duruyor, sensiz!

dallarin uzerinda, mezarlarin icinde
sessizlik var, hayat yok
nefes almak bile bana cok zor

ah yaziklar olsun bana, ah (?)
kuslar da otmuyor artik

sensiz ben olamiyorum, sensiz!
seninle de yalnizim, sensiz!
sensiz saatleri sayiyorum, sensiz!
seninle saniyeler duruyor, ya da durmuyor, sensiz!

rammstein'ın belki de insanın içine en çok işleyen şarkısı. bu adamlar isteyince böyle şarkılarda yapabiliyorlar. ama kilbiyle birlikte izlenince daha bir güzel oluyor. tabi saolsun populer müzik kanallarında bu klibi görmeniz pek mümkün değil. gecenin bir yarısı rock saati yapıp onda belki gösteriyorlar.​

Carpediem

TF Üyesi
Mesleğin
Formen
Cinsiyetiniz
Bay
Burc
İkizler
Memleket
55 Samsun
the voice almanya yarışmasında lamb of god'ın ghost walking şarkısını seslendirme cesareti göstermiş şarkıcı. hatunun olayı sadece cesaret değil tabii ki. aynı şarkıda hem vahşi vokal hem de temiz vokali üst düzey derecede icra etmiştir. değerlendirilmesi gereken bir yetenek bence.

kadının yanında, orkestranın performansı da görülmeye değerdi. o ne çalmak lan öyle?

lamb of god’tan daha iyi yorum olmus resmen. ablanin cleanleri sebnem ferah’i hatirlatti. agzina yuregine saglik. cayir cayir soylemis vallahi.

Carpediem

TF Üyesi
Mesleğin
Formen
Cinsiyetiniz
Bay
Burc
İkizler
Memleket
55 Samsun
sağından solundan kalite akan, şahane klibiyle hayranlık uyandıran rammstein türküsü. klip yapımcısının bir türk olması da ayrı bir güzellik tabii. insanın klipteki görsel şölene şapka çıkartası geliyor yahu. yeni albüm de bu kalitede olursa tadından yenmez.

ayrıca şarkı sözlerinde ve klipte birilerine fena giydirmişler.

rammstein rammstein über allen dedirten ve anneme göre çok dinlediğim için bu gönüllulükle beni kolayca vatandaşlığa alacakları şarkı.;sopali; :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO:

herifler o kadar karizmatik oynuyor ki, dünyanın en aptalca eylemlerinden olan kitap yakmak bile havalı görünüyor. adamlar müzisyenlik kariyerlerinde çok iyi bir de oyunculuk performansı gösteriyorlar.

Carpediem

TF Üyesi
Mesleğin
Formen
Cinsiyetiniz
Bay
Burc
İkizler
Memleket
55 Samsun
bu abilerin endless dışında hiçbir şarkısını bilmem.

fakat endless öyle bir şarkıdır ki ve söyleyenin sesi öylesine mükemmeldir ki; akıllara zarar.

endless parçası ile beni kendilerine hayran bırakmış belçikalı atmospheric death black metal grubu'na tesekkürler.

AycA_S

Editör
Editör
Cinsiyetiniz
Bayan
Burc
Yengeç
İlgi Alanı:
Tarih, spor

Hayırlı olsun 🤟🔥(y)

Carpediem

TF Üyesi
Mesleğin
Formen
Cinsiyetiniz
Bay
Burc
İkizler
Memleket
55 Samsun
uzun, islak ve sesiz bir yuruyusten sonra sizi elinde bir fincan sutlu cay ile karsilayacak olanin sarfettigi sozler gibi diziliyor kulaga ilkin. gitgide bogazinizdaki dugumu cozecek, sefkatiyle saclarinizi kurutacak turden sarip sarmaliyor. hicbir sey icin soz vermiyor neticede. denerim diyor. ama sizin icin orada oldugunu biliyorsunuz. ve onu daha cok seviyorsunuz.

sözleriyle insana direnecek güç veren, dayanak teşkil eden coldplay eseri.

"if you never try, you'll never know.."

Carpediem

TF Üyesi
Mesleğin
Formen
Cinsiyetiniz
Bay
Burc
İkizler
Memleket
55 Samsun
insanın kanının cekilmesine neden olabilecek kadar yogun, bol ısıltılı ,kendini mutlu sandıgın bir yaz gününde bile yasamın tüm acı gercekliğini, ayak tırnagından sacının ucuna kadar hissettirebilicek kadar gercek ve derin, yıllardır dinlemeye doyamadıgım yüce
pink floyd​
sarkısı.

Carpediem

TF Üyesi
Mesleğin
Formen
Cinsiyetiniz
Bay
Burc
İkizler
Memleket
55 Samsun
ağrı kesici almak yerine bir doz bu şarkıdan alınınca hiçbir şeyi kalmıyor insanın. oradan oraya götürüyor, götürdüğü yerde de bırakıyor.

o ses tonu öyle bir şey ki; çok hissediyor, çok acıyor, bir şey de yapamıyor..
merhamet hislerimi uyandırıyor galiba bu parça, içim bir değişik oluyor.

Carpediem

TF Üyesi
Mesleğin
Formen
Cinsiyetiniz
Bay
Burc
İkizler
Memleket
55 Samsun
vokal anlamında gerçekten çok iyiler, uzun süredir sert müzik dinlememe rağmen bu adamlar gerçekten kendilerini dinletiyolar, özellikle sololarının sadece hızla bezenmiş ruhsuz sololardan ayrı bi his uyandırması ve vokalin overdrivelı sesiyle dinlenilesi bir hal alıyolar, ne diyelim efendim yolları açık olsun bize de dinlemek düşsün.

Carpediem

TF Üyesi
Mesleğin
Formen
Cinsiyetiniz
Bay
Burc
İkizler
Memleket
55 Samsun
insana bi sürü sey hissettirebilen, gözlerinin dolmasına kendinizi ölüyomus sanmanıza neden olabilicek süper bi sarkı ve tabii ki anathema! çok güzel bi bayan vokal ve süper piyano esliginde maalesef ki kısacık bi sarkı. basa sarıp sarıp dinleyebilir ve hatta sabahtan aksama bu sarkıyı dinleyip dibe vurabilirsiniz.

Carpediem

TF Üyesi
Mesleğin
Formen
Cinsiyetiniz
Bay
Burc
İkizler
Memleket
55 Samsun
bazı şarkılar, hep hayatınızdadır, güzeldir, kalitelidir falan falan. yine de anlamlanmak için debelenip dururlar. sonunda bi zaman gelir çatar, bi an'da buluverirler o aradıkları manayı. lethe de bu şarkılardan biri. ve bu gece benim lethe'ye ihtiyacım olan gece. ''unutkanlığın tatlı merhemi ve lütfu''na ihtiyacım var. her şeyi olduğu gibi kabullenemem. sanırım o nehirde kaybolacak kadar güçlü değilim ve oradan çıkıp korkakların arasında delirip kaybolacağım ..

Carpediem

TF Üyesi
Mesleğin
Formen
Cinsiyetiniz
Bay
Burc
İkizler
Memleket
55 Samsun
siyah beyaz çekilmiş ve canlı söyledikleri o konser şarkıları var ya... o kadının şarkıyı söylerken sağa sola attığı bakışlar, mikrofonu arada bir elleriyle kavrar gibi yapması ve yumuşacık sesi...

dinlerken kendimden geçiyorum resmen. bir haftadır bu canlı performansları dinliyorum. ama sadece dinlemekle kalmayıp izliyorum da. orkestra tek kelimeyle muhteşem. dinlemek isteyenler için amme hizmeti. dediğim gibi sadece dinlemeyin, izleyin de, o zaman zevki başka oluyor.

Carpediem

TF Üyesi
Mesleğin
Formen
Cinsiyetiniz
Bay
Burc
İkizler
Memleket
55 Samsun
şarkı denilip geçilemeyecek derecede güzel bir şarkı. bir sabah posta kutunuzda bulursanız güne tamamen farklı duygularla başlayabilirsiniz. hüzünden her zaman buruk bir tad alınmayacağını, içinize incecik bir mutluluk da akacağını hisseder, yağmurlu bir samsun sabahını aydınlık görürsünüz. çok hoşmuş gerçekten çok...

suad hanım pek güzel bir öykü anlatıyor bu şarkıda, sadece kulak kesilenler duyuyor. diğer şarkılarına nazaran, bu kez başımızda kavak yelleri estiriyor. gökyüzünde kendinden geçmiş bülbüller, yaramaz yalıçapkını, şakacı sultan papağanı kanat çırpıyor. nasıl desek, kocaman ve bin bir renkli bir bahçeden top top şakayık dermek üzere yola çıkmış gibiyiz. minik firuzeler, yakutlar, mercanlar serpiliyor yollarımıza...

Carpediem

TF Üyesi
Mesleğin
Formen
Cinsiyetiniz
Bay
Burc
İkizler
Memleket
55 Samsun
alman doom grubu. melankolinin müziğini klasik öğelerle çok iyi sentezleyebilen yegane grup. 32 kişiden oluşuyor. brutal vocal harika.

içinde eppur si muove gibi evire çevire defalarca dinlenesi oha, bürşt, çüş gibi ifadeleri kaldırabilen bunun yanında per aspera ad astra gibi bir şaheseri de bulunduran iyice yarmış haggard albümü. başucu albümü diye bir şey varsa tam tarifi

Carpediem

TF Üyesi
Mesleğin
Formen
Cinsiyetiniz
Bay
Burc
İkizler
Memleket
55 Samsun
vay vay vayy. şu güzelim şarkıya klip çekmeseler yazık olurdu.
ama böylesini beklemiyordum doğrusu. şarkıyı daha bi güzelleştirmiş, hatta düpedüz muhteşem olmuş.

jack white'a mı hasta olayım, alison mosshart'a mı bilemedim. bu kadar karizmatik olunur mu lan insafsızlar.

jack white 'ın deliklerinden süzülen ışık hüzmesiyle birlikte terki ile biten harika klibiyle tanıştığımız dead weather şarkısı.en sevdiğim sahne ise jack'in molası, alison'ın yaktığı sigarasıdır.

Carpediem

TF Üyesi
Mesleğin
Formen
Cinsiyetiniz
Bay
Burc
İkizler
Memleket
55 Samsun
oldukça sağlam zombie cover'ı yapmış olan grup. şarkının gelirlerini de sevgili dolores'imizin çocuklarına bağışlamaları ayrı bir güzellik.

Bad Wolves - Zombie

zombie'nin bana göre şu ana kadarki en iyi coverını yapan grup. orijinali tek kelime ile muhteşem ama coverlar arasında bir numara. klibe zaten söylenecek bir söz yok. dolores'i çok sevdiğim için de bir duygulandırmadı değil.

Carpediem

TF Üyesi
Mesleğin
Formen
Cinsiyetiniz
Bay
Burc
İkizler
Memleket
55 Samsun
du
du hast
du hast mich
du hast mich gefragt
du hast mich gefragt und ich hab nichts gesagt

oldukca gaz ve alakasiz bir suru yerde calan Rammstein sarkisi. yanliz arada "dum dum teke dum tek" seklinde ramazan davulu benzeri bir bolum girer, her seferinde koparim. :)

Rammsteinla tanışmamı sağlayan, ilk dinlediğim zaman bana bu grubun bütün şarkılarını bulmalıyım dedirten, yıllardır dinlemekten bıkmadığım ve her dinleyişimde bana büyük keyif veren şarkı.

First panel title

First panel content

Second panel title

Second panel content