Yeni mesajlar Yeni konular En çok cevaplanan En görüntülenen konu En çok begenilen

En çok mesaj
Kullanıcı
Mesaj
103,750
sdC
36,546
Eqe
34,984
34,971
25,492
TEO
22,076
21,058
aSk
20,421
12,443
11,363

Rotamız Fethiye!

WiLdRose

gє¢єує αѕ̧ıк вιя кα∂ıиı gϋиєѕ̧ιи уαραмαzѕıи..
Yönetici
TF Root
Katılım
24 Haz 2019
Mesajlar
103,750
Tepkime puanı
55,199
Puanları
1,907
Cinsiyetiniz
Bayan
Yaş
28
Memleket
35 İzmir
Nerden:
Bir seçim yapınız
Rotamız Fethiye!Fethiye denilince akla ilk, mavi ve yeşilin mükemmel renk tonları, antik yapıları, çılgın ekstrem sporlar ve sakin koylarına kadar daha bir çok şey geliyor değil mi?

Fethiyeye Nerden Gitmeli?

Fethiye bildiğiniz üzere Muğla’ya bağlı bir tatil yöremiz olmasına rağmen ulaşımda Dalaman havalimanını tercih etmeniz daha kestirme olacaktır. Dalaman’da indiğinizde Fethiye merkeze iki saatlik bir yolunuz daha kalıyor sadece.

Kalacağınız otel yada apartları tabiki her tatil yöremize giderken olduğu gibi aylar öncesinden ayarlamanızı tavsiye ederim. Ayrıca çadır hayatını sevenler için bölge çok elverişli ve bir çok kamp alanları bulabilirsiniz. Bu alanlar içinde yine önceden bir araştırma yapıp yer ayarlarsanız sıkıntı çekmeyeceğinizi düşünüyorum.
Merkeze yakın bir yerde kalmayı tercih etmeyenlere, ulaşımlarını mutlaka bir araçla sağlamak zorunda kalacaklarını belirtmeliyim fakat özel aracınız olmak zorundaymış gibi hissetmeyin. Kaldığınız yere yakın mutlaka otobüs durağı olacağı gibi merkezden de sık aralıklarla kalkan otobüsler gitmek istediğiniz yerlere kolayca ulaşımınızı sağlayacaktır. Kalacağınız yerin ulaşım için sıkıntılı olabileceğini düşünmeyin hemen lütfen, merkezde de ulaşamayacağınız tek şey sakinlik ve huzur olacaktır.

Gidilecek o kadar fazla yer ve sayılı günümüz varken, sizde benim gibi daha kısa sürede daha çok yer görmek için planlı ve programlı hareket etmenin faydalı olacağını düşünüyor olmalısınız.

Fethiye Ölüdeniz

Kaldığınız yer neresi olursa olsun ilk gün meşhur Ölüdeniz’e gitmek isteyeceğiz değil mi? Sonuçta Fethiye’deyiz 🙂 (hafta sonuna denk gelmemesine dikkat ederseniz pişman olmayacağınız bir gün geçirebilirsiniz yalnız şunu da belirtmeden edemeyeceğim diğer koyları görünce Ölüdeniz biraz ortalamanın altında kaldı. Bknz.Fethiye Ölüdeniz


‘Kabak koyu’ konuyu hemen buraya getirmek istiyordum, Fethiye’de diğer ismi duyulmuş sahillerine göre sakin ve bakir olarak kalması beni daha cezbetti, sizde gittiğiniz de aynı hisler uyandırır ve umarım burayı böyle


bırakırlar.


Fethiye ÖlüdenizFethiye Ölüdeniz
Şunu da dip not olarak belirtmem gerekir ki biraz bu kıyılara hakimseniz yada benim tatilimde olduğu gibi şanslıysanız bu bölgeyi çok iyi bilen arkadaşlarınız, keşfedilmemiş kalabalıktan uzak, kafanızı dinleyebileceğiniz tam anlamıyla el değmemiş bir çok hala bakir bırakılabilmiş koylarında keşfedip bulabilirsiniz.(Aktaş koyu!) Fakat kaybolmamak için denize indiğiniz yolları unutmamanız gerekir. (önemli) 😉


Fethiye Turları
Bölgede görülesi o kadar koy var ki, hepsini görmeye zaman sınırı da olunca bunu avantaja çevirmek için, Ölüdenizden kalkan tekne turlarını tercih etmek sizi hem zamandan hemde yorulmadan ve keyifli bir gün geçirmenizi sağlayacaktır. Tur fiyatları tercih ettiğiniz tarihlerin özelliğine ve sezonun yoğunluğuna göre değişiklik gösteriyor. Maddi açıdan fiyatlar biraz uçuk gelsede, göreceğiniz yerleri şöyle bir düşününce, kesenizi biraz zorlayın derim. Turdan biraz ayrıntıya girecek olursak, bizim tercih ettiğimiz 12 Adalar tekne turu oldu. Bu adalar; Kelebekler Vadisini, Mavi Mağarayı, Soğuk Su koyunu ve daha birbirinden güzel ada ve koyları kapsıyor. Bir kaç farklı tur seçenekleri de var tabi oda sizin tercihiniz. Soğuksu koyundan bir kare;


Kelebekler vadisinden çok az bahsedeceğim için üzgünüm. Buraya ulaşımın karadan sıkıntılı olduğunu daha önceden öğrendiğimiz için tekne turunda görmekle yetindik. Turla gittiğinizde alanı gezmek içinde yeterli süre verildiğini düşünüyorum. Bu vadinin sizinde bildiğiniz gibi daha çok meşhur olan yanı Kelebekler Vadisi Seyir Tepesi, tur dışında ki diğer bir gününüzde buraya ulaşımı yine Ölüdenizden otobüslerle sağlaya bilirsiniz bu alanda dikkat etmeniz gerek tek şey ise can güvenliğiniz, lütfen dikkatli olun!

Fethiye Yamaç Paraşütü
Anlatmaktan en keyif aldığım yere geldik. bölgede sezonun açılmasıyla gök yüzünde rengarenk bir görüntü oluşmasını sağlayan Babadağ’ın eteklerinden yamaç paraşütü..(hissedilen adrenalin aklıma geldiğinde cümlenin devamını getiremedim.) öncelikle şunu söylemeliyim ki herhangi bir sağlık problemi olmayan ve birazda..birazda diyerek küçültmeyeceğim aslında, 🙂 cesareti olan herkese mutlaka yapmasını tavsiye ederim.

Uçuşlarınızı Ölüdeniz çevresinin bir çok yerinde bulunan acentelerden biriyle ki hiç pazarlık yapmayı sevmiyor olsalar da fiyatta anlaşırsanız ayarlaya bilirsiniz. (Fiyatlar gerçekten uçuk, ama değecek!) Bu işin eğitimini alan profesyonel kişilerle yapacak olmanız sizi ne kadar rahatlatır bilemem ama ayaklarınız yerden kesildikten sonra pek tarif edilebilir duygular olmadığı için,(adrenalinden olsa gerek) sadece ilk düşündüğüm şeyin daha önce neden yapmamış olduğum, olması sizi bu konuda umarım cesaretlendirmeye yeter.
Ayrıca öyle güzel bir coğrafyası var ki bölgenin bulunduğunuz herhangi bir tepeden lütfen günbatımının keyfini çıkartarak izleyin…

Balık pazarında mutlaka balık yiyin, Salı pazarına denk gelirseniz tontik teyzelerden gözleme ve Camialtı dondurmacısından da dondurma yemeden dönmemelisiniz. 😉

Gün içinde yorulmayıp, geceye de enerjiniz kalırsa bölgedeki gece eğlencesinde tek ter olan, Hisarönü barlar sokağına gidebilirsiniz. Kısaca her türlü tatil anlayışını karşılamaya imkan sağlayan Fethiyedeyseniz, keyfini çıkarın!
 

First panel title

First panel content

Second panel title

Second panel content
Üst