Yeni mesajlar Yeni konular En çok cevaplanan En görüntülenen konu En çok begenilen

En çok mesaj
Kullanıcı
Mesaj
sdC
23,472
TEO
20,703
aSk
19,734
19,093
Eqe
18,253
14,517
11,256
10,990
10,962

Saç kırıkları neden olur?

TheGirLinBlack

gє¢єує αşıк вιя кα∂ıиı güиєşιи уαραмαzѕıи..
Yönetici
TF Root
Katılım
24 Haz 2019
Mesajlar
69,671
Tepkime puanı
35,933
Puanları
1,907
Konum
Almanya
Cinsiyetiniz
Bayan
Yaş
28
Burc
Koç
Memleket
35 İzmir
Nerden:
Avrupa
Sürekli değişen hava koşulları, dış etkenler, saçınıza yaptırdığınız işlemler, saçınızın yıpranıp kırılmasına neden olur. Peki saç kırıklarına ne iyi gelir? İşte saç kırıklarına iyi gelen doğal maskeler…Saç kırıkları, özellikle uzun saçlı kadınların en çok yaşadığı sorunlardan biridir. Zaman içerisinde gerekli saç bakımı yapılmadığı takdirde saç kırıkları devam eder ve güçsüz yıpranmış saç telleriyle baş başa kalabilirsiniz. Peki saç kırıkları neden olur, saç kırıklarına ne iyi gelir diye merak ediyorsanız, işte size saç kırıkları için doğal maske önerilerimiz.


Saç kırıkları neden olurSaç kırıkları neden olur?

Saç boyama, sık sık fön çektirme ve ısıya maruz kalma veya yanlış tarama şekilleri ve bakım hatalarından dolayı saçlar özellikle de kış aylarında saç kırıkları artar.

Her gün saç yıkamak saçınıza bir iyilik değil kötülüktür. Her gün yıkanan saçlar daha çok kırılır ve daha çabuk yıpranır. Saçlarınızı haftada 3 veya 4 kez yıkamak yeterli olacaktır.


Saç kırıklarına ne iyi gelir?

Saçınızı düzenli olarak kestirmek ve kırıklarından arındırmak da saçınızı korumanızı sağlayan detaylar arasındadır.

Saçınızı tararken geniş aralıklı ve yumuşak uçlu taraklar kullanmaya özen gösterin. Diğer türlüsü kırılmaya meyilli saçlarınızı daha hızlı bir şekilde kıracaktır.

Fön çektirmek, maşa yaptırmak veya diğer ısıya tabi saç işlemlerini sıklıkla yaptırmak da saçları yıpratan ve kıranlar arasında. Bu işlemlerden mümkün olduğunca uzak durmalı ve saçlarınızı doğal hali ile bırakmalısınız.

Saçınızı sürekli aynı şekilde arkaya toplamak veya örmek de saçınızın formunu bozan ve yıpratan hatalar arasında olabilir.

Saçlarınızı havlu ile kurutmak saçınızı kurutur ve kırar. Bu işlem yerine saçınızı nemli bir şekilde havluda biraz bekletip saç kurutma makinesi ile kurutmanız daha iyi olacaktır.

Her saç yıkamasında saç kremi kullanmaya özen gösterin. Saç kremi saçlarınızı yumuşatır ve daha kolay taranmasını sağlar.


Yumurtalı Saç Maskesi Tarifi

Bir yumurtanın akı, 2 yemek kaşığı zeytinyağı, bal ve badem yağını karıştırın. Saç maskesi olarak uygulayın ve 30 ila 45 dakika sonra yıkayın. Yumurta, saç kırıklarını onarmaya yardımcı olur.

Alternatif olarak; olgun muz ve portakal suyu ile yumurta akını karıştırabilirsiniz. Hazırladığınız bu maskeyi saçınızı uygulayın. 30-40 dakika boyunca bekletin. Son olarak, ılık su ile yıkayın.
 

beth.

TF Üyesi
Katılım
16 May 2021
Mesajlar
14
Tepkime puanı
8
Puanları
3
Her okuduğunuzu, her bulduğunuzu saçınıza başınıza sürmeyin.
Daha az fön çektirin mesela daha az ısıya maruz bırakın. Düzenli bir şekilde kırıklarınızı aldırın.
 

First panel title

First panel content

Second panel title

Second panel content
Üst