Yeni mesajlar Yeni konular En çok cevaplanan En görüntülenen konu En çok begenilen

En çok mesaj
Kullanıcı
Mesaj
TEO
20,100
aSk
19,734
Eqe
18,257
14,112
12,691
11,262
10,921
10,916
10,544

Sakal uzatmak isteyenler buraya.!

BUDULGAN BOZKURT

Banlı Üye
Katılım
5 Mar 2015
Mesajlar
31,003
Tepkime puanı
13
Puanları
0
Memleket
61 Trabzon
Nerden:
Bir seçim yapınız
Sakallı bir tarz yaratmaya cesaret edemeyen erkeklerin cesaretini toplama zamanı geldi. Sakal uzatmaktan birçok erkek içten içe çekinse de, aslında sadece dört hafta sabretmeniz, imajınızın oturması için yeterli olacaktır. Sakal, sandığınız kadar zor bir tarz değildir. Sadece kendinize biraz daha özen göstermeniz yeterli olacaktır. Tıraşsız geçireceğiniz aylarda bilmeniz gereken her şey burada.

KURAL 1
BAŞTA ÇİRKİNLEŞMEYE HAZIRLANIN

Bu ay ilk kez sakal uzatacak erkeklere sesleniyoruz: Başlarda biraz çirkin diyebileceğimiz bir aşamadan geçmeye hazırlanın. Sakallarınız bölgesel ve düzensiz çıkabilir ya da çenenizi ortaya çıkaracak şekilde bir sakal hattı oluşmayabilir. Çekici bir ilkçağ adamı imajına erişmeden önce, ilk yedi – 10 günlük süreçte sizi rahatsız edecek bir görünüşten geçebilirsiniz. Bu dönemde saçlarınızı düzenli olarak tarayın, şık giyinin ve dişlerinizi fırçalamayı ihmal etmeyin ki patronunuz bir haftadır sokakta yaşadığınızı düşünmesin (ya da bırakın düşünsün, belki acıyıp maaşınıza zam yapar).

KURAL 2
DOKUNMAYIN

Sakallarınızı mütemadiyen kaşımak ya da karıştırmak isteyeceksiniz. Hatta dayanamayıp sakallarınızı kesmek ya da en azından biraz düzeltmeye girişmek isteyeceksiniz. Azmedin ve bu isteği bastırın. İlk kez sakal uzatan kişiler, sakallarının kenar hatlarını düzeltmek isteyebilir fakat en iyisi sakallarınızın dolu dolu tüm potansiyelini görmeden düzeltme aşamasına geçmemektir. Bir süre hiç müdahale etmemek, sakalınızın fiziksel özelliklerini ve uzama şeklini anlamanızda da yardımcı olacaktır. Peki biraz şekil vermeye ne zaman başlamalı? Birçok erkek için en iyi süre en az dört haftadır.

KURAL 3
CİLDİNİZİ SON DERECE TEMİZ TUTUN

İster inanın ister inanmayın, birçok erkek için yüz temizliği sakal tıraşı rutiniyle beraberdir ve sakallarını uzatmaya başlayan erkeklerin çoğu yüzlerinin temizliğini de ister istemez ihmal ederler. Kirler biriktikçe, gözenekleri tıkar ve cildinizde rahatsız bir his oluşmaya başlar. Gözenekleri temizleyen ve cildinizi nemlendiren bir yüz temizleme ürünüyle kaşıntı hissinin önüne geçebilirsiniz. Yüzünüzün her bölgesine, özellikle de sakal hattına günlük düzende nemlendirici uygulayın.

KURAL 4
SAKALLARINIZA YAĞ UYGULAYIN

İkinci haftanın sonunda, sakallarınız yavaş yavaş belirginleşmeye başlayacaktır. İşte o zaman, sakallarınıza iyi davranma vakti geldi demektir. Sakallarınıza yeteri kadar bakım yapmazsanız, kepeklenebilir, kırılabilir, ya da cildiniz kuruyabilir. Cildinizi nemlendirmek ve sakallarınızı beslemek son derece önemlidir. İlk kez sakal uzatan ya da cildi hassas erkeklerin doğal sakal yağları kullanmalarını öneriyoruz. Bu ürünler sakallarınıza temiz ve yumuşak bir doku kazandırırken aynı zamanda sakallarınızı besler. Kullanımı da çok kolaydır. Önce sakallarınıza bir miktar balm ile masaj yapıp sakalların altındaki kısımlara balmı ulaştırmaya çalışın. Ardından az miktarda sakal yağını elinize yayın ve sakallarınıza yedirin. Balm cildinizi beslerken, yağ da sakallarınızı nemlendircek ve parlak bir görünüm kazandıracaktır.

KURAL 5
KALİTELİ BİR TARAK ALIN

Alt tarafı bir tarak bu, iflas etmenize sebep olmayacaktır. İyi bir tarak alın. Tahta malzemeden üretilen, kot pantolonunuzun arka cebine sığdırabileceğiniz ve çıt diye kırılmayacak bir tarak yeterlidir. Tahta dişli bir tarak, yağ ve balmları sakallarınıza yaymakta yardımcı olabilir. Yanlış bir tarak, sakallarınızı kıracaktır.

KURAL 6
YÜZÜNÜZÜ TANIYIN

Belki sakallarınız çok azdır. Belki de azdan biraz fazladır. Güzel bir stil oluşturmak istiyorsanız, çalışacağınız yüzeyi tanımak önemlidir. Lafı dolandırmadan basitçe söylemek gerekirse, istediğiniz tarz, yüzünüze ve sakal tipinize uymayabilir. Yüzünüzün şeklini tanımak, sakalınıza nasıl şekil vereceğinizi çözmek açısından önemlidir. Örneğin yuvarlak bir yüzde uzun ve sivri bir sakal, dondurma külahı gibi gözükür. Uzun ve ince bir profilde ise daha kısa ve dolgun bir sakal denge yaratır. İlk kez sakal uzatacak kişilere, neredeyse kimsede sırıtmayacak oval şekilde sakal bırakmayı öneriyoruz.

KURAL 7
ŞEKİL VERİN…

Sakalınız istediğiniz uzunluğa ulaştığında, artık oyuncaklarınızı kullanma vakti gelir. Sakal şekillendirmek için kullanacağınız traş makinenizi çıkarın ve sakal-boyun hattınızı belirginleştirerek başlayın. Sakal hattınızın Adem elmanızdan aşağıya inmemesini sağlayın ve kulaklarınızın hemen altından çene hattınızın kenarlarını yuvarlaklaştırın. Temiz ve dolgun bir görünüm için yanak-sakal hattınızı mümkün olduğunca yukarıdan başlatın. Son olarak, makas ile bıyıklarınızı düzeltin.

KURAL 8 …
VE SON OLARAK KARAKTER KAZANDIRIN

Sakal uzatma maceranızın mutlu sonla bitip bitmeyeceğinden emin olamayız. Belki de beğenmeyeceksiniz. Fakat sonuçtan memnun olursanız, sıra uzun vadede nasıl gözükeceğini düşünmeye geliyor. Sakalınız için uzun vadede doğru tarzı seçmek için sakalınızın ne kadar uzadığını, yüzünüzün şeklini ve sakalınızın tipini dikkate almalısınız. Kaba ve kıvırcık sakallara düz ya da dalgalı sakallardan farklı davranmak gerekir. Dolgun sakal, en az bakım gerektiren sakal türüdür bu aşamaya gelmek dört ayı bulabilir. Bu kadar beklemeden sakallarınızın dolgun gözükmesini istiyorsanız, sakalınızın boyun kısmını uzatmayı deneyebilirsiniz. Sürekli düzeltmek ve boyna doğru uzamasını engellemek gerekse de, sakalınızın daha dolgun gözükmesini sağlayacaktır.
 

First panel title

First panel content

Second panel title

Second panel content
Üst