Yeni mesajlar Yeni konular En çok cevaplanan En görüntülenen konu En çok begenilen

En çok mesaj
Kullanıcı
Mesaj
103,718
sdC
36,546
Eqe
34,825
34,813
25,466
TEO
22,076
21,033
aSk
20,421
12,443
11,363

Samuel Jackson Alexa üzerinden Amazon müşterileriyle konuşacak

WiLdRose

gє¢єує αѕ̧ıк вιя кα∂ıиı gϋиєѕ̧ιи уαραмαzѕıи..
Yönetici
TF Root
Katılım
24 Haz 2019
Mesajlar
103,718
Tepkime puanı
55,169
Puanları
1,907
Cinsiyetiniz
Bayan
Yaş
28
Memleket
35 İzmir
Nerden:
Bir seçim yapınız
Samuel Jackson Alexa üzerinden Amazon müşterileriyle konuşacak


Kullanıcılar artık Alexa’nın konuşma seslerini seçerken, Samuel L. Jackson seçeneğine de sahip olacaklar.

Alexa cihazlarına “Alexa, beni Samuel Jackson ile tanıştır” komutunu vermeleri halinde, Alexa ünlü Hollywood starının sesiyle konuşmaya başlayacak.

Bu da evin içinde sürekli bir Hollywood aksiyon filmi ritmiyle yaşamak anlamına gelebilir. Ancak kullanıcıların bu yeni özelliğe büyük ilgi göstereceği tahmin ediliyor.
Amazon, Alexa yapay zeka servisini kullandığı Echo akıllı ev asistanları için bir süredir Hollywood ünlülerinin sesini kullanacağını duyuruyordu. Bu programa da Celebrity Voice Program ismi veriliyor.
Kullanıcılar, Celebrity Voice Program’da yer alan ünlülerin sesine karşı konuşmak için 1 dolarlık bir lisans ücreti ödeyerek Alexa’nın o ünlünün sesiyle konuşmasını sağlayabilecek.

Jackson, Alexa kullanıcılarına hava raporu, trafik raporu, borsa/ekonomi haberleri gibi konularda seslendirme yapacak. Ayrıca, kullanıcıların sordukları sorulara cevap vererek onlarla sohbet de edebilecek.

Samuel Jackson bu proje için Amazon stüdyolarında uzun soluklu bir seslendirme operasyonuna girişti ve ardından sesi yapay zeka tarafından işlenmeye alındı.

Amazon’un Jackson’dan sonra hangi ünlü sesle çalışacağı ise şimdilik bilinmiyor. Ancak Jackson’ın sesine gösterilecek ilgiye göre çok sayıda başka oyuncuya da teklif götürüleceği tahmin ediliyor. Özelilkle ünlü kadın oyuncuların seslerinin Echo’da büyük ilgi görebileceği düşünülüyor.
Peki yapay zeka Hollywood’un en güzel küfreden oyuncularından Jackson gibi argo ifadeler de kullanmaya başlayabilir mi? Yakında bunun da mümkün olacağını düşünüyoruz.
 

First panel title

First panel content

Second panel title

Second panel content
Üst