Yeni mesajlar Yeni konular En çok cevaplanan En görüntülenen konu En çok begenilen

En çok mesaj
Kullanıcı
21,031
TEO
20,703
aSk
19,734
Eqe
18,253
18,164
14,205
11,256
10,986
10,963

Sayaka Kajita Ganz : Geri Dönüşüm Heykeller

sdC

Tanısan sen de sevmezsin..
Yönetici
Süper Admin
Mesleğin
Eğitim Görevlisi
Cinsiyetiniz
Bay
Burc
Yengeç
Memleket
17 Çanakkale
İlgi Alanı:
Jazz ve Belgesel
Japon Heykeltraş Sayaka Kajita Ganz, plastiği sanata dönüştüren bir tasarımcı. Japonya doğumlu olan ve hayatı boyunca birçok ülkeyi gezen Sayaka Kajita Ganz, şu anda Amerika’nın Indiana eyaletinde yaşıyor.
designcoholic-geri-donusum-heykeller-1.jpg
Heykellerini genellikle plastik şişeler, plastik mutfak araç-gereçleri, oyuncaklar ve hurda metallerden oluşan geri dönüşüm malzemelerini kullanarak tasarlıyor. Geri dönüşüm heykellerin en önemli ortak özelliği ise ; dinamizm. uçan kuşlar, koşan atlar, renkli balıklar gibi hayvan temalı çalışmaların ağırlıklı olması. Yukarıda örneklerini gördüğünüz eserler ise geri dönüşüm heykellerin en güzel örneklerinden.
designcoholic-geri-donusum-heykeller-2.jpg
Sayaka Kajita Ganz sanat felsefesini şöyle açıklıyor; Ben insanların evlerinden attığı nesneleri bularak ve kullanarak onlara ikinci bir hayat ve ev veriyorum. Heykellerimi tasarlarken genellikle plastik mutfak eşyaları, oyuncaklar ve metal parçaları kullanıyorum. Sadece kullanılan ve çöpe atılmış nesneleri kullanmayı tercih ediyorum. Bu nesnelerin kullanılmışlıkları benim gözlerimde hayat buluyor ve onlardan nasıl bir hayvan formu elde edeceğime yardımcı oluyor. Bu yenilenme süreci bana özgürleştirci bir duygu veriyor. Yeryüzündeki kaynakları akıllıca kullanarak aynı zamanda güzel şeyler yapmak mümkün ve biz sanatçılara bu konuda büyük iş düşüyor. Biz materyal ne olursa olsun, onu güzel hale getirebiliriz.
designcoholic-geri-donusum-heykeller-3.jpg
Sanatçının yapmış olduğu en güzel çalışmalardan biri olan koşan at heykeli yalnızca beyaz plastik kullanılarak yapılmış.
designcoholic-geri-donusum-heykeller-4.jpg
Uçan kartal heykeli ise gerçek renklerine uyumlu olarak sarı, siyah ve beyaz plastikler kullanılarak yapılmış.

designcoholic-geri-donusum-heykeller-5.jpg
designcoholic-geri-donusum-heykeller-6.jpg
Sanatçının çeşitli hayvan figürlerini betimlediği diğer geri dönüşüm heykel çalışmalarını aşağıdaki fotoğraflarda görebilirsiniz.
designcoholic-geri-donusum-heykeller-7.jpg
designcoholic-geri-donusum-heykeller-8.jpg
designcoholic-geri-donusum-heykeller-9.jpg
designcoholic-geri-donusum-heykeller-10.jpg

First panel title

First panel content

Second panel title

Second panel content