Yeni mesajlar Yeni konular En çok cevaplanan En görüntülenen konu En çok begenilen

En çok mesaj
Kullanıcı
Mesaj
TEO
20,122
aSk
19,734
Eqe
18,257
14,219
12,751
11,262
10,921
10,916
10,544

Sert Sakalları Yumuşatma Formülleri

ELiF

TF Üyesi
Katılım
3 Şub 2014
Mesajlar
10,544
Tepkime puanı
1,345
Puanları
0
Mesleğin
Öğrenci
Cinsiyetiniz
Bayan
Burc
Yay
Sert Sakalları Yumuşatma FormülleriSakallar erkek yüzünün en önemli aksesuarıdır. Hemen hemen bütün erkekler sakallı olmayı severler. Bir çok bayan da erkekleri sakallı sever. Çünkü sakal, erkeğe özgü bir şeydir ve onları karakterize eder. Örneğin uzun saç hem bayanlarda hem de erkeklerde vardır. Sadece kadına mahsus bir şey değildir. Oysa yüz şekline yakışan sakallar yalnızca erkeklerde vardır.

Yakışan sakallar erkeğin görüntüsüne karizma kattığından aslında tüm erkekler sakal uzatmak isterler. Bakımlı ve yüzüne yakışan sakallara sahip olmayı hangi erkek istemez ki? İşte bu yüzden sakalı çıkmayan erkekler, kendilerine sürekli sakal çıkaran formüller bulma çabası içindedirler.

Uzamış sakallar yüzde her zaman istenilen görünüme sahip olmayabilir. Sakalların sık olması bazen sert olmasına ve görüntüsünün bozulmasına sebep olabilir. Sert sakallar aynı zamanda batığa ve kıl dönmesine de sebep olabilirler.

Sert sakalları yumuşatan ve traş olduktan sonra yeni çıkan sakalların daha yumuşak olmasını sağlayan bir çok formül mevcut. Bunlardan bir kaçını sizlerle paylaşmak istiyoruz.

1- Doğru Traş; Erkeklerin bir çoğu traş bıçağı kullanır. Ancak traş bıçağını genelde doğru olarak kullanmazlar. Kılların çıkış yönünü dikkate almadan rastgele kullanmak sakalların farklı yönlere uzamasına ya da kıl dönmesi ile sakalların sertleşmesine sebep olur. Traş olurken kılların ters istikamette değil, çıkış yönüne doğru alınması gerekir.

2- Yumuşatıcı Ürünler; Traş sonrası cilde uygun losyonlar ve kremlerin kullanılması sakalların yumuşak çıkmasında çok etkilidir. After shave denilen bu ürünler traş sonrasında mutlaka cilde uygulanmalıdır. Traş olurken aslında derinin üst kısım hücreleri de alınır. Traş sonrası tahriş ve kızarıklıkların sebebi budur. Bu nedenle traş sonrası cildi rahatlatıcı ürünlerin kullanılması gerekir. Özellikle E vitaminli olanlarının tercih edilmesi cilde çok faydalı olacaktır.

Kısacası, yumuşak ve bakımlı duran sakallarınız olsun istiyorsanız, doğru traş ve traş sonucu mutlaka cilde iyi gelecek losyon ve kremleri kullanmanız gerekir.


 

First panel title

First panel content

Second panel title

Second panel content
Üst