Yeni mesajlar Yeni konular En çok cevaplanan En görüntülenen konu En çok begenilen

En çok mesaj
Kullanıcı
Mesaj
TEO
20,703
aSk
19,734
sdC
18,317
Eqe
18,253
17,585
14,144
11,256
10,986
10,961

Sıklıkla Yapılan Prezervatif Hataları

TheGirLinBlack

Geceye aşık bir kadını güneşin yapamazsın..
Yönetici
TF Root
Katılım
24 Haz 2019
Mesajlar
63,149
Tepkime puanı
31,809
Puanları
218
Konum
Almanya
Cinsiyetiniz
Bayan
Yaş
28
Burc
Koç
Memleket
35 İzmir
Nerden:
Avrupa
Sıklıkla Yapılan Prezervatif Hataları


"Seks yaparken prezervatif kullanmanın en güvenilir korunma yöntemlerinden biri olduğunu biliyorsunuz. Peki onlar hakkında başka bilgilere de hakim misiniz? Prezervatif kullanırken çok sık yapılan bazı hatalar var. Bir göz atın, sizin de gözden kaçırdığınız konular varsa bundan sonra dikkatli olun."

Hasar kontrolünü unutmak
Prezervatifi kontrol etmek, yırtık olup olmadığına bakmak en çok yapılan hataların başında geliyor. Eğer yırtıksa onu kullanmanız hiçbir işe yaramayacaktır. Yırtık olup olmadığını kullandıktan sonra öğrenmek istemiyorsanız öncesinde mutlaka kontrol edin.

İki tane kullanma
Prezervatifler tek başlarına yeterince güvenlidir. Bazıları ekstra koruma sağlamak için iki tanesini üst üste kullanmayı tercih ediyor. Bu yaygın ve yanlış kullanım ilişkiden zevk almanıza engel olacak, ayrıca sürtünme nedeniyle yırtılmalarına da neden olacaktır. Böylece fazladan korunayım derken hiç korunamayacaksınız!

Yanlış bedeni satın almak
Konuyla ilgili yapılan araştırmalar, erkeklerin prezervatif alırken genellikle büyük bedeni tercih ettiğini ortaya koydu. Bunun en temel sebebinin ise penis boyu takıntısı olduğu biliniyor. Satın alma sırasında penis boyunuzu olduğundan uzun göstermek için büyük beden satın almak size iyi hissettirse de aynı his seks sırasında oluşmayacaktır. Yanlış beden prezervatif penise tam oturmayacağı için çıkacak ve size rahat vermeyecektir.


Sıklıkla Yapılan Prezervatif Hataları


Son kullanma tarihi
Prezervatiflerin de son kullanma tarifi vardır! Şaşırdınız değil mi? Bu madde maalesef pek bilinmiyor ve prezervatif alınırken dikkat edilmiyor. Tarihi geçmiş prezervatif kullanmak, ürünün etkinliğini önemli ölçüde düşürür. Son kullanma tarihi geçmiş prezervatifler genellikle daha kuru ve daha zayıftır, bu nedenle de kullanım esnasında parçalanma ihtimali daha yüksektir.

Prezervatiflerin ömrü üretildikleri tarihten itibaren yaklaşık beş yıldır. Bir prezervatif kutusu üzerinde hem üretim tarihi hem de son kullanma tarihi bulunmalıdır. Satın almadan önce bakmayı unuttuysanız ve kutusunu attıysanız, markasına bağlı olarak her bir prezervatifin ambalajı üzerinde de son kullanma tarihi bulunabiliyor.

Ters takmak
Prezervatiflerin doğru kullanımı etkinliği ve cinsel ilişki sırasında tarafların zevk almasının önüne geçmemesi konusunda çok önemlidir. Bu konuda en yaygın yapılan hatalardan biri prezervatifin yönünü bulamamak ve yanlış taraftan takmaktır.

Bir kereden fazla kullanmak
Prezervatifi bir defadan fazla kullanmak da sık yapılan hatalardan biri. Bu hem hijyen konusunda sorun yaratıyor hem de aşınabilme veya yıpranabilme oranı yüksek olan ürünün tam olarak koruma sağlamamasına neden oluyor.

Sıklıkla Yapılan Prezervatif HatalarıAçarken yırtmak
Seks sırasında prezervatif paketini açmak o anın heyecanı ile bazen zor olabiliyor. Çoğu zaman da acele davranıldığı için paketi açarken prezervatif de yırtılabiliyor. Paketi ortasından değil uç kısmından açmaya dikkat edin. Bu basit yol ile yırtılmanın önüne geçebilirsiniz.

Prezervatif ile aynı anda kayganlaştırıcı kullanmak
Prezervatiflerin çoğu rahat bir kullanım sağlamak için kayganlaştırıcı etkilidir. Prezervatif kullanırken aynı anda kayganlaştırıcı da kullanmak ürünün çıkmasına ve kullanımının zorlaşmasına neden olur.

Boşalma sonrası vajinada kalmak
En sık yapılan yanlışlardan biri de prezervatif ile boşaldıktan sonra vajinada kalmaktır. Prezervatifin sızıntı yapabilme ihtimalini göz önünde bulundurarak vajinadan çekilmeniz gerekir.
 

First panel title

First panel content

Second panel title

Second panel content
Üst