Yeni mesajlar Yeni konular En çok cevaplanan En görüntülenen konu En çok begenilen

En çok mesaj
Kullanıcı
Mesaj
102,473
sdC
36,546
Eqe
33,809
33,755
25,099
TEO
22,076
aSk
20,421
20,160
12,443
11,363

Simpsons Kehanetleri

WiLdRose

gє¢єує αѕ̧ıк вιя кα∂ıиı gϋиєѕ̧ιи уαραмαzѕıи..
Yönetici
TF Root
Katılım
24 Haz 2019
Mesajlar
102,473
Tepkime puanı
54,515
Puanları
1,907
Cinsiyetiniz
Bayan
Yaş
28
Memleket
35 İzmir
Nerden:
Bir seçim yapınız
image.png

The Simpsons dizisinde geçen bazı toplumsal ve siyasi olayların bir kısmı 2020 yılı itibariyle gerçekleşmiş bulunuyor. Hatta animasyon serisindeki bazı olaylar 2020 yılından önce de gerçekleşerek büyük yankı uyandırmıştı.

Tüm dünyayı ilgilendiren bu olayların farklı bölümlerde net bir şekilde yer alması da insanları ister istemez tedirgin etti.


1- Simpsons Kehanetleri Beyrut

image.png

Yakın döneme damga vuran en önemli kehanetlerin başında 2020 yılında gerçekleşen Beyrut limanı patlaması yer alıyor. Sizin de hatırlayacağınız üzere Beyrut Limanı’nda gerçekleşen patlamada çok sayıda insan hayatını kaybetmişti.

Patlamanın şiddeti tüm şehri yerle bir ederken The Simpsons bölümlerinden birinde bu olayın temsili yapıldığı keşfedildi.

Tüm dünyada yankı uyandıran bu keşif, sosyal medyada kendisine geniş bir yer edinmiştir. Eski bölümlerden birinde Beyrut Limanı patlamasının yer alması aslında tamamen tesadüf de olsa bu tip tesadüfler toplumda büyük ilgi görmektedir.

2- Donald Trump’ın ABD Başkanı Seçilmesi

image.png

The Simpsons serisi 2016 yılında ABD başkanı seçilen Donald Trump’ı de daha önceden ekranlara yansıtması ile biliniyor. Dizinin yaratıcıları ise bu durumun kesinlikle tesadüfi bir öngörü olduğunu söylüyor.

image.png

Yaratıcı ekibe göre ABD başkanı olabilecek en absürt ismin Trump olduğu gerçeği dizide işlenmek istenmiş. Gelin görün ki o dönem dalga amacı ile yapılan bu bölüm ileriki zamanda gerçeğe dönüşmüş.

3- Corona Virüs Kehaneti

image.jpeg

Gelelim dizinin en tartışmalı bölümlerinden olan Çin’den tüm dünyaya yayılan bir virüsün olduğu bölüme.

The Simpsons bölümlerinden birinde Homer’a Çin’den bir kargo gelir. Fakat kargo çalışanlarından biri pakete öksürdüğü için çalışanda bulunan bir virüs artık Amerika’ya da ulaşmış olur.

4- Apple Firması ve Akıllı Mobil Cihazlar

image.png

Buna göre çok eski bir The Simpsons bölümünde elma logolu bir dokunmatik telefon gözükmektedir.

Bir diğer bölümde ise Apple Watch’u andıran bir akıllı saat görüyoruz. Tüm bunlar günümüz mobil cihaz teknolojisinden çok zaman önce çekilen bölümler arasında yer alıyor. Fakat gelişmekte olan teknoloji hakkında bazı tahminlerin yapılabilmesi de oldukça makul gözüküyor.

5- 11 Eylül Saldırısının Bilinmesi

image.jpeg

The Simpsons bölümlerinden birinde henüz 11 Eylül saldırısı yaşanmadan önce bazı ipuçlarına rastlamak mümkün. Lisa’nın elinde tuttuğu bir dergide 9.11 ibaresinin yer alması bu iddiaları bir hayli güçlü kılıyor.

Dizinin diğer bir bölümünde ise İkiz Kule’lerden birinin tahrip edildiğini görüyoruz. Bu sahne de internet ortamında kehanetlerin ne denli doğru olabileceği şeklinde paylaşılıyor.

Dizinin yaratıcıları da bu paylaşımlara kayıtsız kalmayarak bir açıklama yapma gereği duymuş. Yapılan açıklamada 9.11 ibaresinin iki büyük kulenin yansıması olduğu söylenmiş.

6- Kobe Byrant’ın Helikopter Kazası

image.jpeg

Şüphesiz ki The Simpsons’ın en ilginç bölümlerinden biri de Kobe Byrant’ın helikopter kazası yaptığı bölümdür. Herkesin bildiği üzere ünlü basketbolcu Kobe Byrant, 2020 yılının başında korkunç bir helikopter kazası ile hayatını kaybetmiştir.

The Simpsons’ın eski bölümlerinden birinde Kobe, helikopteri ile bir binaya çarpıyor. Basketbolcunun ölümünün ardından yapılan açıklamada aslında bunun öngörülebilir bir gerçek olduğu da gündeme gelmişti. Ünlü basketbolcu helikopteri ile çok sık seyahat eden biriydi.

7- Lady Gaga Kehaneti

image.png

Dizinin çok eski bölümlerinden birinde tuhaf bir sahne performansını izliyoruz. Bu performansta yer alan kadın sanatçı adeta bir sirk gösterisi yapar gibi havada asılı olarak şarkı söylüyor.

Her ne kadar bu sahne performansı ilk başta kehanet gibi durmasa da bölümün yayınlanmasından yıllar sonra Lady Gaga performansı ile büyük benzerlik taşıyor. Üstelik bölümde tamamen Lady Gaga’ya benzeyen sanatçı, Gaga’dan yıllar önce betimlenmiş.

Gerçekleşmesi Beklenen Simpsons Kehanetleri

Donald Trump’ın Ölümü The Simpsons, Donald Trump ile ilgili pek çok bölüme ev sahipliği yapıyor. Bu bölümlerin de başında Trump’ın öldüğü bölüm geliyor. Dizinin bir bölümünde yer alan ve tabut içerisinde gösterilen Trump’ın kaderini tam olarak ne bekliyor birlikte göreceğiz.

Nükleer Patlama ve Küre Kehaneti Dizinin bir bölümünde Springfield kasabasında korkunç bir nükleer kaza meydana gelir. Nükleer tehlikenin tüm dünyaya yayılmaması için de kasabanın üzerine kocaman bir küre yerleştirilir.

Yani kasaba halkı bu küre yüzünden dışarı çıkamamakta ve kasaba içerisine de başka kişiler alınamamaktadır.

Bu senaryo tıpkı Stephen King tarafından yazılan Under the Doom romanı ile benziyor. Günümüz dünyasında ise bu tarz bir olayın yaşanabilmesi her ne kadar uzak ihtimal de olsa geleceğin ne göstereceği bilinmiyor.
https://twitter.com/Sucluincelemesi/status/1658377084799004673/photo/1
 

First panel title

First panel content

Second panel title

Second panel content
Üst