Yeni mesajlar Yeni konular En çok cevaplanan En görüntülenen konu En çok begenilen

En çok mesaj
Kullanıcı
Mesaj
aSk
19,716
TEO
18,824
Eqe
18,281
11,378
10,928
10,898
10,647
10,400
8,634

SpaceX’ten uzaydan internet Starlink odağıda sürpriz hamle

PedeR

The Baba
Yönetici
TF Admin
Katılım
7 Ocak 2020
Mesajlar
359
Tepkime puanı
168
Puanları
76
Yaş
39
Mesleğin
Tank Makinisti
Cinsiyetiniz
Bay
Burc
Koç
Memleket
59 Tekirdağ
SpaceX Starlink uzaydan internetElon Musk, özel uzay şirketi SpaceX ile uzaydan internet projesi Starlink odağında sürpriz bir adıma hazırlanıyor gibi görünüyor.

SpaceX, hatırlarsınız geçtiğimiz hafta bir kalkış daha yapmış ve Falcon 9 rokete yüklediği 60 adet Starlink uydusunu alçak dünya yörüngesine göndermişti. Bu son görev ile beraber gönderdiği Starlink uydu sayısını 240’a yükselten şirket, hep söylediğimiz gibi bu tarafta daha yolun çok ama çok başında bulunuyor. Firmanın alçak dünya yörüngesine tam 42 binden fazla uydu fırlatmayı hedeflediği biliniyor. İlk hedefi olan 12 bin uydunun yarısını 2024 itibariyle yörüngeye yerleştirmiş olmayı planlayan firma, Starlink ile önemli bir gelecek planı da yapıyor. Gelen bilgilere göre Starlink yakın zamanda ayrı bir şirket haline getirilecek ve halka açılacak. SpaceX’i Mars’a düzenli uçuşlar yapılmadan halka açmak istemeyen Musk, bunu Starlink ile yapacak gibi görünüyor. Maddi açıdan önemli duran bu hamle, uzaydan internet hizmeti / işi için çok uygun deniyor.SpaceX, Starlink projesi ile herkese ucuz ve hızlı internet sağlamayı hedefliyor
Bu proje için resmi kurumlardan izinler de alan şirket, yörüngeye konulacak binlerce uydu ile internet erişiminin olmadığı yer bırakmak istemiyor. SpaceX’in en yetkili isimlerinden Gwynne Shotwell, kişilerin internet için şimdi ödedikleri paraya tam 5 ila 10 kat daha hızlı internet sunacağız diyor. Bu gerçekten güzel görünüyor. Firmanın ufak çaplı bölgelere internet vermeye yaz sonunda başlayacağı yönünde bilgiler de geliyor.
 

First panel title

First panel content

Second panel title

Second panel content
Üst