Yeni mesajlar Yeni konular En çok cevaplanan En görüntülenen konu En çok begenilen

En çok mesaj
Kullanıcı
Mesaj
sdC
26,498
TEO
20,703
20,603
aSk
19,736
Eqe
18,252
16,087
11,256
11,008
11,003

Suriyeliler sanayide değil para kuyruğundalar

TheGirLinBlack

gє¢єує αşıк вιя кα∂ıиı güиєşιи уαραмαzѕıи..
Yönetici
TF Root
Katılım
24 Haz 2019
Mesajlar
74,237
Tepkime puanı
38,499
Puanları
1,907
Konum
Almanya
Cinsiyetiniz
Bayan
Yaş
28
Burc
Koç
Memleket
35 İzmir
Nerden:
Avrupa
AKP’li yöneticilerin Suriyeli göçmenlerle ilgili “Onlar olmazsa sanayi, ekonomi çöker” açıklamalarına CHP’den yanıt geldi.

Suriyeliler sanayide değil para kuyruğundalar


CHP Gaziantep Milletvekili Bayram Yılmazkaya, seçim bölgesinde yaşayan Suriyelilerin yardım parası almak için banka önünde kuyruk oluşturduğu görüntüleri paylaştı. Yılmazkaya, “40-50 yıllık sanayi ve ticaret geçmişine sahip olan Gaziantep, çalışkan ve onurlu bir kenttir. Gaziantep, Suriyelilerden önce de vardı, Suriyelilerden sonrada var olacak” dedi.


‘MÜLTECİ OYUNU…'

Yılmazkaya sözlerine şöyle devam etti: “Sigortasız çalışmayı, kayıt dışılığı destekleyen ve ülkedeki milyonlarca insanı işsiz bırakan AKP hükümeti, bizim gençlerimizi işe yaramaz olmakla ve tembellikle suçlamaktadır. Sanki ülke ekonomisi Suriyelilerle dönmekte, Suriyeliler sayesinde ülkede sanayi hamlesi yapılmış gibi konuşarak gençlerimize, sanayicimize ve ülke sanayisine büyük hakaret etmektedirler.” CHP'li Yılmazkaya, Avrupa Birliği'nin (AB) Türkiye'yi göçmenler konusunda tampon bölge olarak kullanmasının yaratacağı sosyal travmanın ve ekonomik sonuçlarının ağır olacağını söyledi ve şöyle dedi: “Suriyeliler sırf Türkiye'de kalsın diye AB aylık maaşa bağlıyor. Yeter ki kendi sınır güvenliklerini koruyabilsinler. Suriyeliler de bankaların ve PTT'nin önünde kuyruk oluşturuyor. Ülkemiz üzerinde mülteci oyunu oynanmakta.”


CHP Gaziantep Milletvekili Bayram Yılmazkaya

YARDIM NE KADAR?

AB, Türkiye ile 2016'da imzalanan mülteci mutabakatı çerçevesinde taahhüt edilen 6 milyar Euro'luk mali kaynağın aktarımını tamamladı. Kriterlere uyan Suriyelilere, AB'den “Sosyal Uyum Yardımı” kapsamında her ay 155 lira kamu bankaları aracılığıyla ödeniyor. Suriyelilere ayrıca, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları ve belediyeler aracılığıyla da yardım sağlanıyor.
 

First panel title

First panel content

Second panel title

Second panel content
Üst