Yeni mesajlar Yeni konular En çok cevaplanan En görüntülenen konu En çok begenilen

En çok mesaj
Kullanıcı
Mesaj
sdC
32,329
24,135
TEO
22,162
aSk
20,545
Eqe
18,982
16,665
16,013
12,317
11,197

Tanrıça Freyja

TheGirLinBlack

gє¢єує αşıк вιя кα∂ıиı güиєşιи уαραмαzѕıи..
Yönetici
TF Root
Katılım
24 Haz 2019
Mesajlar
80,757
Tepkime puanı
41,076
Puanları
1,907
Konum
Almanya
Cinsiyetiniz
Bayan
Yaş
28
Burc
Koç
Memleket
35 İzmir
Nerden:
Avrupa
İskandinav Mitolojisi'nde güzel tanrıça Freyja bir zaman cücelerin diyarına gider ve cücelerin diyarı'nda dolaşırken bir mağarada, çok parlak ve gözleri kamaştıran altından bir kolye görür. Bu kolye'nin hayatında gördüğü en güzel şey olduğunu düşünür.

Bild


ve kolyeyi yapan dört cücenin yanına gidip onu satın almak istediğini, karşılığında ne isterlerse vereceğini söyler. Cüceler buna karşı kolyenin satılık olmadığı cevabını verirler. Fakat güzeller güzeli tanrıça ısrar eder.

BildSonunda cücelerden biri olan Alfrigg yalnızca her bir cüceyle birer gece yatarsa kolyenin onun olabileceğini söyler. Kolyeyi çok arzulayan Freyja verilen yanıtı kabul eder ve sırasıyla her gece bir cüceyle yatar.

Dördüncü gecenin sonunda kolye onun olur ve büyük bir sevinçle kolyeyi boynuna takar. Öte yandan her şeyi gören baba tanrı Odin Loki'yi yollayıp, Freyja'nın yanına gelmesini emreder. Freyja yanına gelince tek hamlede boynundaki kolyeyi alır ve öfkelenerek cücelerle yatmasının tanrılara utanç verdiğini söyler. Öte yandan Freyja o utancı boynunda taşıyacağım diyerek karşılık verir. Ancak Odin kolyeyi ona, Midgard'da yaşayan yirmi krallığın onlara bağlı oldukları iki kralı birbirine düşürüp, savaş başlatırsa ve savaşta ölen askerlere yeniden hayat verip onları Ragnarok'da kendi tarafında savaşmalarını sağlarsa vereceğini söyler. Kolyeyi çok isteyen Freyja bu korkunç isteği kabul eder ve kolyesine kavuşur.


Bild 

First panel title

First panel content

Second panel title

Second panel content
Üst