Yeni mesajlar Yeni konular En çok cevaplanan En görüntülenen konu En çok begenilen

En çok mesaj
Kullanıcı
Mesaj
aSk
19,716
TEO
18,911
Eqe
18,281
11,378
10,928
10,898
10,647
10,539
8,646

TDK’nın iOS ve Android için Türkçe Sözlük uygulaması çıktı [İndir]

PedeR

The Baba
Yönetici
TF Admin
Katılım
7 Ocak 2020
Mesajlar
375
Tepkime puanı
174
Puanları
76
Yaş
39
Mesleğin
Tank Makinisti
Cinsiyetiniz
Bay
Burc
Koç
Memleket
59 Tekirdağ
Türkçe Sözlük uygulaması


Türk Dil Kurumu tarafından iOS ve Android cihazlar için hazırlanan çok faydalı Türkçe Sözlük uygulaması çıktı. İşte uygulamanın detayları;

Türk Dil Kurumu tarafından hazırlanan Türkçe Sözlük uygulaması, iPhone Android telefon modelleri için uygulama marketlerindeki yerini aldı. Türk Dil Kurumu bu faydalı mobil uygulama için direkt olarak şu açıklamayı yayımlamış durumda:

“Türk Dil Kurumunca yayımlanan Türkçe Sözlük; bugün Türkçenin en güvenilir sözlüğü durumundadır. 1945’ten bu yana yayımlanan sözlüğün genel ağdaki sürümü olan Güncel Türkçe Sözlük veri tabanı, dilimizde yaşanan gelişmelere ve teknolojik imkânlara bağlı olarak sürekli geliştirilmekte, iyileştirilmekte ve güncellenmektedir.

Geliştirme ve iyileştirme çalışmalarının en önemli adımı, 2019 yılında atılmıştır. Güncel Türkçe Sözlük, Türk Dil Kurumu tarafından hazırlanan diğer sözlük veri tabanları ile birlikte sozluk.gov.tr adlı müstakil bir genel ağ adresine taşınmış ve böylece halkımızın yoğun ilgisine cevap verebilen bir teknolojik altyapıya kavuşturulmuştur. Bu yeni altyapı ile uyumlu olacak şekilde eş zamanlı olarak taşınabilir cihazlar için Türkçe Sözlük uygulaması çalışmaları başlatılmış ve nihayet bu çalışma da 2020 yılının başında tamamlanmıştır.

Türkçe Sözlük’ün 2011 yılında yapılan 11. son baskısını esas alan veri tabanı, bugünden itibaren Android ve IOS uygulama marketleri üzerinden ücretsiz olarak kullanıma sunulmuş durumdadır. Hem çevrim içi hem de çevrim dışı olarak kullanılabilen uygulama, kullanıcılardan gelen görüş ve öneriler doğrultusunda, çağımızın gereği olarak sürekli geliştirilecek, güncellenecektir.


TDK imzalı Türkçe Sözlük Uygulaması çok faydalı görünüyor
Genel olarak güzel bir deneyim sunan uygulamaya tamamen ücretsiz olarak sayfanın altındaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Türkçe Sözlük

Türkçe Sözlük

 

First panel title

First panel content

Second panel title

Second panel content
Üst