Yeni mesajlar Yeni konular En çok cevaplanan En görüntülenen konu En çok begenilen

En çok mesaj
Kullanıcı
Mesaj
TEO
19,750
aSk
19,735
Eqe
18,257
12,911
12,358
11,263
10,921
10,910
10,544

Ter Kokusundan Kurtulmanın Önemli Yöntemleri

Eqe

Onursal Üye
TF Onursal Üye
Katılım
25 Ocak 2018
Mesajlar
18,257
Tepkime puanı
6
Puanları
0
Cinsiyetiniz
Bay
Burc
Yay
Nerden:
Avrupa

Özellikle erkeklerde oldukça meydana gelen terleme problemi yaygınlaşarak hemen hemen herkesin sorunu haline gelmiştir. Bunun için ter kokusundan rahatsız olan kişilerin bu problemden kurtulmak için çeşitli yollara başvurduğu da görülmektedir. Erkeklerin korkulu rüyası olan ter kokusundan kurtulmanın önemli yöntemlerini sizler ile paylaşacağız.

Doğal yollar ile bu problemden kurtulmanız ve ter kokusunu engellemenin mümkün olacaktır. Nasıl diye soracak olanlar için doğal yöntemler ile ter kokusundan kurtulmak için birkaç yöntem paylaşacağız.


Ter Kokusundan Kurtulmak İçin Yöntemler  1. Yöntem


Özellikle erkeklerin şikayetçi olduğu konulardan olan ter kokusundan kurtulmak için en pratik ve kolay yapılabilecek olan yöntem tuzlu sudur. Geçmişte yeni doğan bebeklere annelerin yaptığı tuzlama işlemi oldukça yararlı olduğu düşünülmekte olup, bu doğal yöntem ile kısa sürede terleme sorununuz ortadan kaybolacaktır.

Bu işlem için 1 kase sıcak suyun içerisinde 2 yemek kaşığı ile koyduğunuz tuzu karıştırın. Sonra koltuk altlarınıza bu tuzlu suyu sürün ve bekleyin. Kuruduktan sonra bebek pudrasını sürerek terleme sorununu ortadan kaldırın.  1. Yöntem
Terleme sorunu olan kişiler için 2. Yöntem ise eczanelerde satılmakta olan şapı alarak koltuk altınızı hafif ıslatarak bu şapı sürebilirsiniz. Bu yöntem terleme sorununu ortadan kaldırmasa da gün boyunca terlememenize yardımcı olacaktır.


  1. Yöntem
Terlemeden kurtulmak ve kokusunun oluşmasına engel olmak için bir diğer yöntem ise 1 tatlı kaşığı karbonat, 1 tatlı kaşığı içme suyu, 1 tatlı kaşığı elma sirkesini bir kâsede karıştırarak pamuk yardımı ile temiz olan koltuk altınıza sürün. Bu şekilde terleme sorununuzu ortadan kaldırmaya yardımcı olursunuz.


  1. Yöntem
Son olarak sizlere önereceğimiz diğer yöntem ise temiz vücudunuza günlük hayatta kullandığınız vücut kreminizin içerisine bol miktarda limon sıkarak temiz olan vücudunuza sürün. Özellikle terleyen bölgelerinize sürerek, terleme sorununuzu çözümleyebilirsiniz.

Yukarıda belirtmiş olduğumuz terlemeye karşı yöntemler dışında haftada bir gün köpük banyosunu alışkanlık haline getirebilir ve bu şekilde vücudunuzu rahatlatabilirsiniz.

Aynı zaman da temiz vücudunuza çeşitli kremler ve losyonlar kullanarak ter kokunuzu minimum seviyeye indirebilirsiniz.
 

First panel title

First panel content

Second panel title

Second panel content
Üst