Yeni mesajlar Yeni konular En çok cevaplanan En görüntülenen konu En çok begenilen

En çok mesaj
Kullanıcı
Mesaj
TEO
19,750
aSk
19,735
Eqe
18,257
12,916
12,358
11,263
10,921
10,910
10,544

Traş Olma Sanatı

SeuL

TF Üyesi
Katılım
15 Şub 2014
Mesajlar
1,252
Tepkime puanı
553
Puanları
0
Cinsiyetiniz
Bay
Traş Olma SanatıAğrısız sızışız kansız veya pürüzsüz bir tıraşa giden y ol tıraş sanatını iyi bilmekten geçer. İşte o sanatın püf noktaları.
-Kaliteli bir tıraş bıçağı edinin (Eğer tıraş makinesi tercih ediyorsanız oda kaliteli olsun.) . Zira o bıçaksizi fazla uğraştırmadan sakallarınızı kesecek; aynı zamanda da cildinizde yağın üzerinde kayar gibi kayacaktır.

-Tıraş sabununu veya köpüğünü sakalınızın çıktığı bölgelere iyice yayın. Cildinizin gergin olması bu noktada önemli; kaliteli bir tıraş sabunu bu gerginliği layıkıyla sağlayacaktır.

-Tıraş bıçağını sakalınızın çıktığı yöne doğru hareket ettirin. Keserken sakallarınızla bıçağınızın aynı yöne doğru bakıp bakmadığını kontrol edin. Ve en önemlisi ilk bıçak darbesini (Eğer boynunuzdan işe başlıyorsanız.) sakalın ilkbaşladığıyere vurun; aralardan kesmeye başlamak tahrişe neden olabilir.

-Bıçağınızı her iki-üç darbeden sonra sıcak suyla temizleyin. Böylece bıçağınız daha iyi temizlenir ve cildinize daha az zarar verir.

-Yüzünüzde sivilce varsa onu asla tıraş olurken kesmeyin. Mikrop kapmaması için sivilcenizin sadece etrafındaki sakalları alın.

-Tıraş sonrası cildinizi sıcak suyla yıkayın (Sonrasındabir de sıcak havluyla yüzünüzü örtmeniz çok daha iyi iş görür.). Ve hemen ardından tıraş sonrası losyonunuzu veya after shave'inizi kullanın.
 

First panel title

First panel content

Second panel title

Second panel content
Üst