Yeni mesajlar Yeni konular En çok cevaplanan En görüntülenen konu En çok begenilen

En çok mesaj
Kullanıcı
Mesaj
aSk
19,714
TEO
18,506
Eqe
18,281
11,379
10,928
10,898
10,650
9,750
8,601
aSi
8,444

Türk Telekom CEO’sundan operatörlere çağrı

Lips2Lips

TF Üyesi
Katılım
13 May 2014
Mesajlar
68
Tepkime puanı
22
Puanları
8
Yaş
37
Mesleğin
GevezeFM 'de Radyo Programcı
Cinsiyetiniz
Bay
Yaş
38
Burc
Yay
Memleket
53 Rize
Nerden:
34 İstanbul
İlgi Alanı:
DJ
images-4-001.jpg

Türk Telekom’un CEO’su Ümit Önal Twitter’dan yaptığı paylaşımlarında 5G konusunda önemli açıklamalarda bulundu. Önal’ın açıklamalarında, “Yeni yılla birlikte tüm operatörlere çağrımızdır. Daha önce defalarca yaptığımız, son olarak da basın toplantımda belirttiğim çağrımızı yineliyorum. Gelin, Türkiye’nin henüz altyapı gitmemiş noktalarına fiberi birlikte götürelim” ifadeleri yer aldı.
Geçtiğimiz aylarda Türk Telekom CEO’su olarak atanan Ümit Önal, iddialı açıklamalarını sürdürüyor. Son olarak geçen hafta düzenlenen basın toplantısında ‘İstanbul’da her talep edene 1 hafta içinde fiber sözü’ veren Ümit Önal, şimdi de operatörlere çağrıda bulundu ve ‘talep eden operatörlerin baz istasyonlarına da fiber erişim hizmeti sağlayabileceklerini’ duyurdu.
Türk Telekom CEO’sundan operatörlere ortak altyapı çağrısı
Konuyla ilgili paylaşımlarını Twitter üzerinden yapan Ümit Önal, tüm operatörlere seslenerek bu alanda işbirliği yapmaları gerektiğini altyapıyı ortak kullanmaları gerektiğini belirtti. Önal şunları söyledi:
“Sadece merkeze değil herkese”
“Yeni yılla birlikte tüm operatörlere çağrımızdır. Daha önce defalarca yaptığımız, son olarak da basın toplantımda belirttiğim çağrımızı yineliyorum! Gelin, Türkiye’nin henüz altyapı gitmemiş noktalarına fiberi birlikte götürelim. Çünkü #SadeceMerkezeDeğilHerkese dokunmalıyız.
Topraklarımızın dört bir yanında ilmek ilmek ördüğümüz 7,5 milyon km fiber altyapımız ile kazandığımız tecrübeyi, yeni altyapı götürülecek yerlerde diğer operatörlerle paylaşarak, Türkiye’nin dijital dönüşümüne daha fazla katkı sağlamaya hazırız. Çünkü; TÜRKİYE’YE DEĞER.
Şimdi operatörlere yeni bir çağrıda bulunuyorum; Türkiye’deki baz istasyonlarımızın %50’sine 5G’nin yapı taşı olan fiberi ulaştırdık. 5G teknolojisine geçen öncü ülkeler arasında olma vizyonumuzla, talep eden operatörlerin baz istasyonlarına da fiber erişim hizmeti sağlayabiliriz.”
 

First panel title

First panel content

Second panel title

Second panel content
Üst