Yeni mesajlar Yeni konular En çok cevaplanan En görüntülenen konu En çok begenilen

En çok mesaj
Kullanıcı
Mesaj
sdC
26,498
TEO
20,703
20,603
aSk
19,736
Eqe
18,252
16,087
11,256
11,008
11,003

Türkiye Genelinde Pek Çok İlde Eş Zamanlı Elektrik Kesintisi Yaşanıyor

TheGirLinBlack

gє¢єує αşıк вιя кα∂ıиı güиєşιи уαραмαzѕıи..
Yönetici
TF Root
Katılım
24 Haz 2019
Mesajlar
74,237
Tepkime puanı
38,499
Puanları
1,907
Konum
Almanya
Cinsiyetiniz
Bayan
Yaş
28
Burc
Koç
Memleket
35 İzmir
Nerden:
Avrupa
İstanbul ve İzmir başta olmak üzere Türkiye genelinde pek çok ilde elektrik kesintisi yaşanıyor. Kesintilerin bazıları planlı olsa da çoğu plansız, şu an için nedeni bilinmeyen kesintiler.

Türkiye'nin pek çok ilinde eş zamanlı olarak elektrik kesintisi yaşanıyor. Bölge bölge kendini gösteren kesintilerin İstanbul, İzmir, Konya, Gaziantep, Kayseri ve Hatay başta olmak üzere pek çok ilde görüldüğü ifade edildi. Söz konusu kesintiler, Twitter gündemine de kafadan giriş yapmış durumda.

Edinilen bilgilere göre kesintinin kaynağı, ulusal elektrik iletim ağı. Ancak bazı elektrik dağıtım şirketleri, buraya yaşanan sorunların haricinde zaten planlı kesintilerin de yapıldığını açıkladılar. Ancak ulusal elektrik iletim ağında yaşanan sorunlar, planlı kesintilerin süresini de etkileyebilecek gibi görünüyor. Öte yandan elektrik dağıtım şirketlerinin telefonlarının kilitlendiği, internet sitelerinin ise çok yavaş çalıştığı bildiriliyor.


Bazı elektrik dağıtım şirketlerinin açıklamaları şöyle

Gediz ElektrikBEDAŞKCETAŞAz önce, elektrik dağıtım şirketlerinin planlı kesintilerinden bahsetmiştik. Siz de yaşadığınız bölgede planlı bir kesintinin olup olmadığını merak ediyor olabilirsiniz. Ancak bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız, İstanbul için burada, İzmir için burada, Ankara için burada, Kayseri için burada, Manisa için burada, Konya için burada, Gaziantep için de buradabulunan bağlantıyı kullanabilirsiniz.


TEİAŞ kaynaklı kesintinin sebebi tam olarak bilinmiyor olsa da sektörden kaynaklar, bu kesintilerin orman yangınları için alınmış bir tedbir ya da bir süredir yaşanan kuraklık nedeniyle elektrik üretiminin yapılamamasından kaynaklı olabileceğini ifade ediyorlar. Yani TEİAŞ, yangınların söndürülmesi sürecinde büyük tehlike arz eden yüksek gerilim direklerini devre dışı bırakmak için böyle bir kesintiye yönelmiş olabilir. Üstelik bu durumun en azından birkaç gün devam edebileceği ifade ediliyor.


Sosyal medya kullanıcılarının yurt genelindeki elektrik kesintileri ile yaptıkları paylaşımlar


Twitter

Twitter


Twitter
 

First panel title

First panel content

Second panel title

Second panel content
Üst