Yeni mesajlar Yeni konular En çok cevaplanan En görüntülenen konu En çok begenilen

En çok mesaj
Kullanıcı
Mesaj
sdC
36,155
27,022
Eqe
23,866
TEO
22,076
aSk
20,422
19,994
17,839
12,417
11,062

Türkiye'nin En Çok Kullandığı Emoji 2022

TheGirLinBlack

gє¢єує αşıк вιя кα∂ıиı güиєşιи уαραмαzѕıи..
Yönetici
TF Root
Katılım
24 Haz 2019
Mesajlar
92,761
Tepkime puanı
48,909
Puanları
1,907
Konum
Almanya
Cinsiyetiniz
Bayan
Yaş
28
Burc
Koç
Memleket
35 İzmir
Nerden:
Avrupa
Crossword-Solver tarafından 9 milyon Tweetin analiz edilerek yapıldığı çalışma, dünya çapında en çok kullanılan emojileri ortaya koydu. Türkiye'de en çok kullanılan emoji de belli oldu.


Seveni kadar nefret edeninin de olduğu emojiler, yazıyla aktaramadığımız duygularımızı aktarmak için pek çok kişi tarafından tercih ediliyor. Emojiler, tüm dünyada küresel bir dil haline dönüşmüş olsa da tıpkı dildeki şiveler gibi emojilerin de ülkeden ülkeye ayrıştığı ve farklı anlamlar kazandığı görülebiliyor.


Peki, farklı ülkelerde en çok hangi emojiler tercih ediliyor? İşte bu sorunun cevabı, Crossword-Solver tarafından yapılan kapsamlı bir araştırmayla verildi. Konum etiketiyle paylaşılan toplam 9 milyon Tweeti analiz eden şirket, tüm ülkelerde en popüler emojileri bir harita üzerinde gösterdi.

Dünya ülkelerinde en çok kullanılan emojiler

emoji

  • Tam boyutta görmek için tıklayın.
Türkiye'de en çok kullanılan emoji:
türkiye emoji

Şubat 2022’nin son iki haftasında elde edilen verilerle hazırlanan harita, toplam 75 ülkede en çok kullanılan emojinin ‘gülmekten gözünden yaş gelmek’ emojisi olduğunu ortaya koydu. Bununla birlikte kalp emojisi, tüm dünyada ikinci en popüler emoji oldu. Türkiye’de en çok kullanılan emojinin de ‘gülmekten gözünden yaş gelmek’ emojisi olduğu belirtildi.
Tabii Wordle gibi bir oyunun tüm dünyayı sardığı dönemde yapılan araştırma, Wordle’ın etkisine de yer verdi. Wordle sonuçlarının Twitter’da paylaşımında kullanılan yeşil ve sarı kutular, Amerika Birleşik Devletleri ve Birleşik Krallık’ta en çok kullanılan emojiler arasında listelendi.
 
  • Şaşkın
Tepkiler: Sea

First panel title

First panel content

Second panel title

Second panel content
Üst