Yeni mesajlar Yeni konular En çok cevaplanan En görüntülenen konu En çok begenilen

En çok mesaj
Kullanıcı
Mesaj
102,473
sdC
36,546
Eqe
33,809
33,754
25,099
TEO
22,076
aSk
20,421
20,160
12,443
11,363

Twitter’ın Slack kapatma kararı çalışanları kötü etkiledi

PedeR

Kız Babası
TF Özel Üye
Katılım
7 Ocak 2020
Mesajlar
810
Tepkime puanı
348
Puanları
196
Yaş
43
Mesleğin
Tank Makinisti
Cinsiyetiniz
Bay
Burc
Koç
Memleket
59 Tekirdağ
Elon Musk Twitter LOG Tasarım
+


Elon Musk, satın aldığı Twitter platformu özelinde ilginç adımlara devam ediyor. Bu sefer “Slack” odaklı bir bilgi ses getiriyor.

Ortaya çıktığı kadarıyla Twitter çalışanları tarafından şirket içi iletişim için kullanılan Slack kanalı kapatıldı. Kanalın başta “rutin bir bakım” nedeniyle kapatıldığı belirtildi ancak böyle bir şeyin kesinlikle olmadığı aktarılıyor. Ortaya atılan iddialara göre Twitter, Slack borcunu ödemedi. Ancak Slack kanalının kapatılmasının nedeni bu değil çünkü sağlam kanıtlara göre Twitter’dan birisi erişimi manuel olarak kapatmış durumda. Kapatma kararı gizli olarak açıklamada bulunan kişilere göre çalışanları oldukça olumsuz etkiliyor. Bu durum hakkında bir çalışan, “Slack faturamızı ödemedik” ve “Şimdi herkes zar zor çalışıyor.” dedi. Son durum çalışanları olumsuz etkiliyor çünkü artık istedikleri herkesle rahat şekilde iletişim kuramıyorlar. Ayrıca Slack bir “arşiv” görevi de görüyor. Slack kapatıldığı zaman servisteki eski görüşmelere ve paylaşımlara erişim sağlanamıyor. Twitter’da ciddi bir maddi tasarrufa giden Elon Musk, Slack’in yerine başka bir servise geçebilir. Söylendiği kadarıyla Musk’ın başında olduğu Tesla, şirket içi görüşmeler için Mattermost adlı bir Slack rakibi, e-posta ve toplantılar içinse Microsoft Outlook ve Teams kullanıyor. Twitter’da da bunlara geçilmesi olası ancak onların da geniş çaplı kullanımda ücretsiz olmadığını belirtmek gerekiyor.

Twitter ve Elon Musk bundan önce bir açıklama ile gündeme gelmişti. Geçtiğimiz günlerde yaptığı paylaşıma gelen bir cevaba mesaj yazan Twitter CEO’su Elon Musk, platformda kullanılan algoritmanın önümüzdeki hafta içerisinde açık kaynak hale geleceğini duyurdu. Bu konuda şaka yapmadığı düşünülen ancak bu maalesef kesin olmayan Musk, uzun zamandır platformdaki öneri algoritmasının (Sana Özel kısım özelinde) açık yapıda olması gerektiğini düşünüyordu ve bunu zaman zaman dile getiriyordu. Bu açık kaynaklı yapı sayesinde önerilen içeriklerin neden önerildiğini herkese gösterecek gibi duran Musk, böylelikle Twitter’ın kimseyi kasıtlı olarak bir tarafa yöneltmediğini vurgulamak istiyor gibi duruyor. Öneri algoritmasının ileride daha iyi hale geleceğini iddia eden Musk, geçtiğimiz hafta bu konu ile bağlantılı olarak kendi Tweet’lerini öne çıkartmasıyla ses getirmişti.

Elon Musk, bu açık kaynak odaklı bilgiyi yaptığı ilginç açıklamanın altında vermişti. Musk kendi Twitter hesabı üzerinden “Hakkımda ne derseniz deyin ama dünyanın en büyük kâr amacı gütmeyen kuruluşunu 44 milyar dolara satın aldım.” demişti. Musk bu ilginç açıklama ile direkt olarak Twitter’ın eski dönemine gönderme yapmıştı. Çünkü Twitter’ın Musk’tan önceki döneminde hiçbir zaman kâr eden stabil bir ekonomik yapısı olmamış, Musk bu konuda daha önce de bir açıklama yapmıştı.
 

First panel title

First panel content

Second panel title

Second panel content
Üst