Yeni mesajlar Yeni konular En çok cevaplanan En görüntülenen konu En çok begenilen

En çok mesaj
Kullanıcı
Mesaj
TEO
20,304
aSk
19,734
Eqe
18,257
14,613
12,852
11,258
10,921
10,916
10,544

Valve'ın Kurucusu Gaben, Xbox Series X ve PlayStation 5 Arasındaki Tercihini Açıkladı

TheGirLinBlack

Geceye aşık bir kadını güneşin yapamazsın..
Yönetici
Süper Admin
Katılım
24 Haz 2019
Mesajlar
40,214
Tepkime puanı
12,480
Puanları
113
Konum
Almanya
Cinsiyetiniz
Bayan
Yaş
28
Burc
Koç
Memleket
35 İzmir
Nerden:
Avrupa
Oyun dünyasının en bilinen isimlerinden bir tanesi olan Gabe Newell, katıldığı bir TV programında yeni konsollar PlayStation 5 ve Xbox Series X arasındaki tercihinin Xbox olacağını söyledi.

Oyun ve oyunculuk dünyasının en bilinen isimlerinden bir tanesi olan Gabe Newell, verdiği bir röportajda yeni nesil konsollar arasındaki tercihini açıkladı. Valve'in kurucu ortağı, Xbox Series X ve PlayStation 5 arasındaki tercihinin Xbox'tan yana olduğunu açıkladı.
Yeni Zelanda'daki bir TV programına konuk olan Gabe Newell, gazetecilerden bir tanesinden gelen bu sene içerisinde Xbox Series X ve PlayStation 5 arasında alınacak en iyi konsol hangisi sorusuna "Xbox"cevabını verdi.


"Kesinlikle Xbox'ı tercih ederim"Newell, "Bu yarışta bir hissem yok. Açıkçası geliştirmelerimizin büyük bir çoğunluğunu PC'ler üzerine yapıyoruz ancak ikisi arasında kesinlikle Xbox'ı tercih ederim" dedi. Aslında Newell'ın bu konuda bu kadar net konuşması ve Xbox'ı tercih etmesi şaşırtıcı. Newell, daha öncesinde Microsoft'u ve Windows 8'teki Windows Store'u "bir facia" diyerek eleştirmişti.


1983 ve 1996 yılları arasında Microsoft'ta çalışan Newell ile Epic Games'ten Tim Sweeney'nin buluştuğu ortak noktalardan bir tanesi de Windows Store ve UWP (Universal Windows Platform) oyunlarına yönelik eleştirileri oldu. Ancak Newell'ın aksine Sweeney, PlayStation 5 ve SSD teknolojisi tarafında yer almıştı. Epic Games, daha sonrasında Unreal Engine 5'i PlayStation 5 üzerinde göstermiş ve Sony de Epic Games'e 250 milyon dolarlık yatırım yapmıştı.


xbox Series x


Tabii Newell'ın Xbox Series X'i övmesi pek beklenmedik bir durum olsa da konsol tarafında Sony'nin elinin Microsoft'tan daha güçlü olduğu da bir gerçek. PlayStation 4, şu anki nesilde 100 milyondan fazla satış adediyle liderlik koltuğuna oturmuş durumda. Ayrıca Sony'nin konsol sattırabilecek özel oyunlara sahip olması ve PS5'te de geriye dönük uyumluluk sunacak olması şirketin elini bir hayli güçlendiriyor.

Ancak konsolların çıkış tarihine henüz zaman var ve Microsoft, bu süre zarfında kendi konsolunun gücünü gösterebileceği oyunlar tanıtabilir. Sizce bu iki konsol arasından hangisi ön plana çıkacak?
 

First panel title

First panel content

Second panel title

Second panel content
Üst