Yeni mesajlar Yeni konular En çok cevaplanan En görüntülenen konu En çok begenilen

En çok mesaj
Kullanıcı
Mesaj
aSk
19,714
TEO
19,298
Eqe
18,281
11,380
11,373
10,928
10,905
10,647
8,671

Whatsapp Aldığı Yeni Kararla Kullanıcılarını Üzecek.

BUDULGAN BOZKURT

Banlı Üye
Katılım
5 Mar 2015
Mesajlar
31,018
Tepkime puanı
12
Puanları
0
Memleket
61 Trabzon
Nerden:
Bir seçim yapınız


Neredeyse her telefonda yer alan ve günümüzün en popüler mesajlaşma uygulamalarından birisi olan Whatsapp’tan bu sabah saatlerinde kötü bir haber geldi. Alınan yeni bir karar, Whatsapp’ın milyonlarca kullanıcısını olumsuz etkileyecek.
Whatsapp bu sabah aldığı flaş bir kararla, artık bazı iPhone modellerinde uygulamasının çalışmayacağını duyurdu. Şimdiye kadar neredeyse tüm iPhone’larda sorunsuz bir şekilde çalışan Whatsapp’ın aniden böyle bir karar alması adeta şok etkisi yarattı.
Kimler Artık Whatsapp’ı Kullanamayacak?

iPhone (ilk jenerasyon), iPhone 3G, iPhone 3G S, iPhone 4 ve iPhone 4S sahipleri maalesef artık Whatsapp’ı kullanamayacak. Whatsapp, bu telefonların iOS 8 üstü bir sürüme güncellenme şansının olmadığını ve dolayısıyla bu telefonlarda artık Whatsapp kullanılamayacağını belirtiyor.
Telefonlarında Whatsapp uygulaması yüklü olsa bile, cihazlarında iOS 8 ve altındaki sürümlere sahip olanlar uygulamaya giriş yapamayacaklar. Bu da demek oluyor ki, söz konusu kullanıcıların Whatsapp’ı kullanabilmeleri için telefonlarını değiştirerek daha yeni modellere geçiş yapması gerekecek.
Yeni iPhone’larda genellikle iOS 11 ve iOS 12 sürümleri kullanılıyor olsa da daha eski iPhone modellerine sahip olan kullanıcılar ve yeni sürümlerin telefonlarını yavaşlattığını düşünen bazı kullanıcılar eski iOS sürümlerini kullanmaya devam ediyor.
Whatsapp, daha önce de eski Android sürümlerinden desteğini çekerek benzer bir karar almıştı. Akıllı telefon fiyatlarının giderek yükseldiği ve yeni modellere geçişin daha da zorlaştığı şu dönemde Whatsapp, aldığı bu karar sonrasında kullanıcılarından büyük bir tepki görebilir.
 

First panel title

First panel content

Second panel title

Second panel content
Üst