Yeni mesajlar Yeni konular En çok cevaplanan En görüntülenen konu En çok begenilen

En çok mesaj
Kullanıcı
Mesaj
aSk
19,714
TEO
19,298
Eqe
18,281
11,380
11,373
10,928
10,905
10,647
8,671

WhatsApp Bildirim Ekranına Yeni Özellik Eklendi.

BUDULGAN BOZKURT

Banlı Üye
Katılım
5 Mar 2015
Mesajlar
31,018
Tepkime puanı
12
Puanları
0
Memleket
61 Trabzon
Nerden:
Bir seçim yapınız


Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma programı WhatsAppiçin yeni bir güncelleme yayınlandı. Şimdilik sadece kısıtlı sayıda kullanıcının deneyebildiği özellikle birlikte bildirim ekranına resim önizlemesieklendi.
Yakın zaman önce WhatsApp uygulamasına New Inline Image Style for Notifications adı altında yeni bir özellik eklendiği söylenmişti. Bildirimler için yeni satır içi resim görselleri olarak çevirebileceğimiz yeni detayınAndroid Pie ile kullanılabilir hale geldiği kaydedilirken, yapılan geliştirmeler sonucunda uygulamada gelen bildirimlere küçük resim önizlemelerinin konulduğu dile getirildi.
Hâlihazırda WhatsApp Beta kullanıcıları tarafından test edilmeye devam edilen yeni özelliğin, sorunsuz çalışması durumunda tüm kullanıcıların beğenisine açılacağı vurgulanırken, bildirimlerdeki değişikliğin yanı sıra yeni beta güncellemesinde bir başka detay daha yer aldığı ifade edildi. Yine beta kullanıcılarına açılan Biscuit isimli geliştirmeyle uygulamaya yeni sticker paketlerinin eklendiği aktarıldı.
Sadece Android Pie’da

Oldukça kullanışlı görünen bildirim özelliğinin ise sadece Android Pie kullanıcılarına sunulacağı belirtildi. Eski Android sürümlerinin bildirimlerde önizleme yapma şansı sunmadığının altını çizen geliştiriciler, Android 8.0 Oreo’da dahi bunun mümkün olmadığını belirttiler.
Buna rağmen WhatsApp geliştiricilerinin bildirim özelliğini tüm kullanıcılara sunmak adına harekete geçtikleri ve yapılacak kimi değişikliklerin ardından her WhatsApp kullanıcısının bu özelliği deneyebileceği, söylenenler arasında yerini aldı.
 

First panel title

First panel content

Second panel title

Second panel content
Üst