Yeni mesajlar Yeni konular En çok cevaplanan En görüntülenen konu En çok begenilen

En çok mesaj
Kullanıcı
Mesaj
sdC
36,155
27,022
Eqe
23,866
TEO
22,076
aSk
20,422
19,980
17,839
12,417
11,062

WhatsApp, Mesajlara Emoji ile Tepki Verme Özelliğini Kullanıma Sundu

TheGirLinBlack

gє¢єує αşıк вιя кα∂ıиı güиєşιи уαραмαzѕıи..
Yönetici
TF Root
Katılım
24 Haz 2019
Mesajlar
92,761
Tepkime puanı
48,909
Puanları
1,907
Konum
Almanya
Cinsiyetiniz
Bayan
Yaş
28
Burc
Koç
Memleket
35 İzmir
Nerden:
Avrupa
Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, uzun süredir beklenen mesajlara emoji ile tepki verme özelliğini bugün kullanıma sunduğunu açıkladı. Açıklamalara göre kullanıcılar artık mesajlara belirlenen altı emoji ile tepki verebilecek.

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, kullanıma sunduğu yeni özelliklerle kullanıcılarının mesajlaşma deneyimini iyileştirmeye çalışıyor. Bunlardan birisi ise, geçtiğimiz haftalarda bizim de sizlerle paylaştığımız mesajlara tepki verme özelliğiydi. Dev platform, bir diğer popüler mesajlaşma uygulaması Telegram’da da benzeri bulunan bu özelliği belli kullanıcılarında test etmeye başlamıştı.

Aylar süren testlerin ardından bugün, özellik hakkında önemli bir gelişme yaşandı. Gelen haberlerde Meta’ya bağlı platformun, ‘Tepkiler’ ismi verilen merakla beklenen yepyeni özelliğini kullanıma sunmaya başladığı ifade edildi.


Mesajlara emoji ile tepki vermek mümkün hale geldi
Duyurunun ilk olarak Meta CEO’su Mark Zuckerberg tarafından yapıldığını belirtmek gerek. Zuckerberg Facebook üzerinden yaptığı bir paylaşımda, “Whatsapp’ta mesajlara emoji ile tepki vermenizi sağlayacak ‘Tepkiler’ bugün kullanıma sunuluyor” ifadelerini kullanarak uzun süredir beklenen özelliğin geldiğini resmen açıklamıştı.

Android ve iOS kullanıcılarına sunulan yeni özelliğin ne olduğundan da kısaca bahsedelim. ‘Tepkiler’, platformda yer alan mesajlaşmalarınıza emoji ile tepki vermenize olanak tanıyor. Mesajlara şu an için yalnızca 6 adet emoji kullanarak tepki verilebileceği de gelen açıklamalar arasında yer alıyor. Ek olarak WhatsApp, Instagram’dakine oldukça fazla benzeyen özellik ile ilgili birkaç önemli notu da kullanıcılar ile paylaştı;
  • Mesajlara yalnızca bir ekleyebilirsiniz
  • Kaybolan mesajlardaki tepkiler de mesajla birlikte kaybolacak
  • Tepkileri ve sayılarını gizlemek mümkün olmayacak
Bunların yanı sıra yakın gelecekte tüm emojilerin tepki verme özelliği için kullanılabilir hâle getirileceği de gelen haberler arasında yer alıyor. Son olarak özelliğin bugün kullanıma sunulduğunu, ancak tüm kullanıcılara henüz ulaşmamış olabileceğini de belirtmeden geçmemek gerek. Özelliğin herkes için kullanılabilir hale gelmesinin birkaç gün; hatta birkaç haftayı bulabileceği söylenebilir.

Nasıl kullanılırWhatsApp, ‘Tepkiler’ özelliğinin nasıl kullanıldığı hakkında da bilgi paylaştı. Açıklamalara göre yeni özelliği kullanmak için;
  • Tepki vermek istediğiniz mesaja basılı tutmanız
  • Bunun ardından da istediğiniz emojiyi seçmeniz gerekiyor
 

First panel title

First panel content

Second panel title

Second panel content
Üst