Yeni mesajlar Yeni konular En çok cevaplanan En görüntülenen konu En çok begenilen

En çok mesaj
Kullanıcı
Mesaj
sdC
32,327
24,133
TEO
22,162
aSk
20,545
Eqe
18,981
16,664
16,013
12,317
11,197

WhatsApp Web’e Kendi Çıkartmanızı Yapmanızı Sağlayan Bir Özellik Eklendi

Eqe

Owner
Yönetici
TF Owner
Katılım
25 Ocak 2018
Mesajlar
18,981
Tepkime puanı
681
Puanları
113
Cinsiyetiniz
Bay
Burc
Yay
Nerden:
Avrupa
WhatsApp Web’e Kendi Çıkartmanızı Yapmanızı Sağlayan Bir Özellik Eklendi: Nasıl Yapılacağını Adım Adım Anlattık

Hemen hemen WhatsApp kullanan herkes yer yer çıkartma özelliğinden yararlanıyordur diye düşünüyor. Kelimelerin kifayetsiz kaldığı anlarda sohbetlerimizi daha hareketli ve komik bir hale getiren çıkartmaları, artık WhatsApp Web üzerinden de, uygulamadan çıkmadan oluşturmak mümkün.

WhatsApp'ta kendi çıkartmalarınızı yapabilmek pek yeni bir özellik değil ve hem iOS hem de Android'de çıkartma yapabilmeniz için çok çeşitli üçüncü parti uygulamalar mevcut. Ancak bu özellik şimdiye kadar sadece telefon uygulaması için geçerliydi.

Şimdiyse WhatsApp'ın web sürümü, bilgisayarınızdaki sıradan görüntüleri çıkartmalara dönüştürmenize imkan sağlayan yerleşik bir özel ‘Sticker Maker’ (Çıkartma Oluşturucu) ile güncellendi. Yeni güncellemeyle birlikte artık üçüncü parti uygulamalara ihtiyaç duymadan WhatsApp Web üzerinden kendi çıkartmalarımızı yapıp kullanabilecek ve konuşmalarımız daha renkli bir hale getirebileceğiz.

Artık üçüncü parti uygulamalara gerek kalmadan kendi WhatsApp çıkartmanızı yapabilirsinizÖzellik; WhatsApp Web’in yanı sıra önümüzdeki hafta içinde masaüstü uygulamalarına da gelecek. Yeni güncellemenin bilgisayar üzerinden çıkartma yapmamızın artık mümkün olduğunu düşündüğümüzde, bunun son derece kullanışlı bir özellik olduğu söylenebilir.

Özelliği kullanmak için yapmanız gerekenler ise son derece basit ve telefondakine de oldukça benziyor:
Adım #1: WhatsApp Web ekranınız altında bulunan ataş (ekle) simgesine tıklayın.
Adım #2: ‘Çıkartma’ yazan sembolü seçin ve çıkartmaya dönüştürmek istediğiniz görseli bulun.
Adım #3: Resim üzerinde dilediğiniz düzenlemeleri yapın.
Çıkartmanızı hazırlarken yapabilecekleriniz oldukça geniş. Arka planı yok etmek için çıkartma yapmak istediğiniz kısmın çevresine bir anahat çizebilir, görseli kırpabilir ve dilerseniz üzerine emoji, yazı veya ekstra WhatsApp çıkartmaları ekleyebilirsiniz. Çıkartmanızı tamamladıktan sonra ise seçip, istediğiniz kişiye tek tıkla gönderebilirsiniz.
Alinti
 

First panel title

First panel content

Second panel title

Second panel content
Üst