Yeni mesajlar Yeni konular En çok cevaplanan En görüntülenen konu En çok begenilen

En çok mesaj
Kullanıcı
Mesaj
TEO
20,681
aSk
19,734
Eqe
18,257
15,421
13,034
sdC
12,298
11,258
10,961
10,917

WhatsApp'a Kendi Kendine Yok Olan Medyalar Özelliği Geliyor

TheGirLinBlack

Geceye aşık bir kadını güneşin yapamazsın..
Yönetici
Süper Admin
Katılım
24 Haz 2019
Mesajlar
51,531
Tepkime puanı
18,858
Puanları
113
Konum
Almanya
Cinsiyetiniz
Bayan
Yaş
28
Burc
Koç
Memleket
35 İzmir
Nerden:
Avrupa
WhatsApp'ın Android beta sürümü güncellendi. Güncelleme, kendi kendine yok olan medyalar özelliğinin yaklaşmakta olduğunun habercisi. Bu özellik, "Durum" özelliğinin sohbetlere entegre edilmiş bir hali gibi görünüyor. Ancak özelliğin çalışma prensibi süreye endeksli değil.

WhatsApp geliştiricileri, uygulamanın Android beta sürümünü güncelledi. Bu güncelleme, geliştirici ekibin test ettiği bir özelliğin varlığını ortaya koyuyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, birbirlerine "kendi kendine yok olan" medya içerikleri gönderebilecekler. Bu özelliği, 24 saatte kaybolan "Durum" özelliğinin sohbetlere getirilmiş versiyonu olarak düşünebilirsiniz.

2.20.201.1 kodlu WhatsApp'ın Android beta sürümünde ortaya çıkan bu özellik, durumlardan biraz farklı çalışıyor. Hepimizin bildiği hem WhatsApp hem de diğer platformlarda kullanılabilen bu özellik, 24 saat içerisinde o gönderinin yok olmasını sağlıyor. Ancak WhatsApp'ta karşımıza çıkan yeni özellik, herhangi bir süreyle ayarlanmıyor. Kullanıcı, kendi kendine yok olan medya içeriğini alıp o sohbet menüsünden çıktıktan sonra ilgili medya içeriğine bir daha erişemiyor.


WhatsApp'ın test edilmeye başlanan yeni özelliği işte böyle görünüyor

WhatsAppWhatsApp'ın son Android beta sürümünde ortaya çıkan yeni özelliği, medya gönderme butonunun hemen yanına yeni bir buton daha ekliyor. Bu butonu kullanan bir WhatsApp kullanıcısı, gönderdiği fotoğraf, video ya da GIF dosyasının kendi kendine yok olan medya olduğunu karşı tarafa bildirmiş olacak. Söz konusu içeriği alan kullanıcı, o sohbet sayfasından ayrıldıktan sonra bir daha o medyaya erişemeyecek.


WhatsApp


Bu özellik, kullanıcıların güvenliğini sağlamak için oluşturulmuş gibi görünüyor. Ancak bu bağlamda, ilgili gönderinin ekran görüntüsünün alınma ihtimali mevcut. WhatsApp geliştiricilerinin test etmeye başladıkları yeni özellikte ekran kaydı alınması durumunda bildirim gönderilip gönderilmeyeceği ya da bu medyaların ekran görüntüsüne karşı korunup korunmayacağı şu an için bilinmiyor.

WhatsApp geliştiricileri, test etmeye başladıkları kendi kendine yok olan medyalar özelliği ile ilgili herhangi bir açıklama yapmadı. Yani bu özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağı bilinmiyor. Ayrıca geliştirici ekip, bu özelliği daha da işlevsel hale getirmeye çalışıyor olabilir. İşte tüm bu detaylar, WhatsApp'ın sonraki Android beta sürümlerinde kendisini göstermeye başlayacak.
 

First panel title

First panel content

Second panel title

Second panel content
Üst