Yeni mesajlar Yeni konular En çok cevaplanan En görüntülenen konu En çok begenilen

En çok mesaj
Kullanıcı
Mesaj
aSk
19,714
TEO
18,450
Eqe
18,282
11,379
10,928
10,898
10,650
9,651
8,601
aSi
8,444

Windows’a Android Kurma ve Çalıştırma (BlueStacks)

Eqe

Onursal Üye
TF Onursal Üye
Katılım
25 Ocak 2018
Mesajlar
18,282
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Cinsiyetiniz
Bay
Burc
Yay
Nerden:
Avrupa

İşletim sistemimizi kullanarak çoğu mobil uygulamaya erişmemiz mümkün. Ancak bilgisayarımızda çalıştırdığımız uygulamalar, bazı kısıtlamalara da sahip olabiliyor. Örneğin; Windows yüklü bilgisayarımızdan Instagram hesabımıza ulaşabiliyoruz ancak resim yükleyemiyoruz. Buna benzer olarak, bilgisayarımızdan bir Snapchat hesabı açabiliyoruz ancak kullanamıyoruz.


Bunun gibi bir çok mobil uygulamayı bilgisayarımızda ya kullanamıyor ya da belirli kısıtlamalar ile kullanabiliyoruz.
Bu sorunu açmanın en doğru yaklaşımı ise, bilgisayarımızda bir Android Emulator yani Android işletim sistemini çalıştırabilen bir program yüklemek.

Bu sorunun bir diğer çözümü de, sanal bir işletim sistemi kurmak olarak belirtilse de, hem sistemin bir kısmı ilgili sanal işletim sistemine aktarılacağı hemde Android sisteminin yavaş çalışacağı gerçeğinden, en etkili çözüm bilgisayarımıza bir Android Emulator kurmaktır.
İşlemin en hızlı nasıl yapılacağını birlikte inceleyelim.
[HR][/HR]BlueStacks Emulator Kurulumu

Biz Android Emulator uygulamaları arasından, günümüzde en hızlı ve verimli çalışan BlueStacks programını tercih ettik. Bu rehberimiz ile sizlere BlueStacks programının en son sürümü olan BlueStacks 4’ün nasıl yükleneceğini anlatacağız.
İşleme başlamak için aşağıdaki bağlantıya tıklıyor ve BlueStacks kurulum dosyasını bilgisayarımıza indiriyoruz. Kurulum dosyasının güncel boyutu 465 MB. İnternet bağlantı hızınıza bağlı olarak indirme süresi bir kaç dakika sürebilir.

İNDİR: BlueStacks 4

İndirme işlemi bittikten sonra, indirdiğimiz BlueStacks yükleyicisine tıklayarak kurulumu başlatıyoruz.


Şimdi Yükle butonuna tıklayarak, BlueStacks programını Windows’a yükleme işlemini gerçekleştiriyoruz. Bilgisayar hızınıza bağlı olarak işlem bir kaç dakika sürebilir.

BlueStacks kurulumu bittikten sonra Tamamlandı butonuna tıklayarak kurulum ekranını kapatıyoruz.

Sonrasında, BlueStacks programı otomatik olarak açılacak. İlk kurulum ayarlamaları yapılacak. Bu işlem bilgisayar performansınıza bağlı olarak 2-3 dakika kadar sürebilir.
Gerekli motor başlatılması ve Android emulator yüklemeleri bilgisayarınıza yapıldıktan sonra, BlueStacks ana ekranı karşınıza gelecek.
Önemli: Eğer “Motor Başlatılamadı” hatası alıyorsanız yapmanız gereken işlemler şu şekilde;

  • Programın üstündeki çark şeklindeki simgeye tıklayın
  • Ayarlar’a tıklayın
  • Göster kısmında; DPI 160’ı seçin
  • Motor kısmında; Grafik modu olarak DirectX’i sein
BlueStacks’ı yönetici modunde tekrar başlatın. Sorun düzelecektir. 

DeatH_AnGeL

Süper Mod. Takım Lideri
Süper Mod. Takım Lideri
Katılım
8 Şub 2019
Mesajlar
402
Tepkime puanı
11
Puanları
18
Mesleğin
Ev İnsanı
Cinsiyetiniz
Bayan
Yaş
Hissettiğim Yaştayım
Burc
Aslan
Memleket
61 Trabzon
Nerden:
77 Yalova
Nerelerde İşe Yarıyor Bu Proğram?
 

Eqe

Onursal Üye
TF Onursal Üye
Katılım
25 Ocak 2018
Mesajlar
18,282
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Cinsiyetiniz
Bay
Burc
Yay
Nerden:
Avrupa
BlueStacks Nedir? Ne İşe Yarar?
BlueStacks, yukarıda basitçe ifade ettiğimiz gibi Android işletim sisteminde çalışan uygulamaları, bilgisayarınızda çalıştırmanıza imkan tanıyan gelişmiş bir yazılımdır. Bilgisayarınızda Android işletim sistemine özel olan uygulamaları çalıştırmak istiyorsanız, BlueStacks uygulamasını kurarak, rahatlıkla bu uygulamaları çalıştırabilirsiniz.

İsmini alan BlueStacks tarafından geliştirilen bu yazılım, App Player olarak da bilinmektedir. Android cihazlarda oynamakta olduğunuz oyunları ya da uygulamaları, App Player aracılığıyla çalıştırırken aynı zamanda uygulamanın sağladığı avantajlardan da faydalanabilirsiniz.

Yazılım üzerinde denene oyunlar arasında Candy Crush Saga, Kik Messenger, Temple Run 2 gibi pek çok önemli uygulama bulunmaktadır. Bu uygulama ile bilgisayarınız sanal Android cihaza çevrilirken uygulamanın çalışabilmesi için aygıtınıza herhangi bir ek ayar yapmanıza gerek kalmayacaktır.

BlueStacks Nasıl Kullanılır?

Uygulamayı bilgisayarınıza indirdikten sonra kurulum aşamasında herhangi bir ek ayar yapmada ileri – ileri – son yolunu izleyerek kurulumu tamamlayın. Daha sonra masaüstünde bulunan BlueStacks kısayoluna tıklayın ve One Time Setup menüsünde Continue butonuna basın. BlueStacks programını sağlıklı bir şekilde kullanabilmek için bir Google hesabı eklemeniz gerekmektedir.

Karşınıza çıkacak ekranda var olan Google hesabınızı kullanabileceğiniz gibi yeni bir hesapta oluşturabilirsiniz. Bu ekranda zaman, zaman karşılaşılan Türkçe karakter sorunlarını birkaç deneme sonunda çözebilirsiniz. Mevcut hesabınızı uygulama üzerine tanımladıktan sonra bir sonraki aşamada uygulama menüsüne erişmeniz gerekmektedir.

Bir diğer menüde Let’s Go butonuna tıkladığınızda Google Play üzerinde dilediğiniz uygulamayı indirebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz. Dilerseniz doğrudan program ana ekranı üzerinde de arama yaparak belirli uygulamalara ulaşabilirsiniz.

[MENTION=27849]DeatH_AnGeL[/MENTION]...
 

DeatH_AnGeL

Süper Mod. Takım Lideri
Süper Mod. Takım Lideri
Katılım
8 Şub 2019
Mesajlar
402
Tepkime puanı
11
Puanları
18
Mesleğin
Ev İnsanı
Cinsiyetiniz
Bayan
Yaş
Hissettiğim Yaştayım
Burc
Aslan
Memleket
61 Trabzon
Nerden:
77 Yalova
Mesela Oyun Falan Oynanır mı
 

First panel title

First panel content

Second panel title

Second panel content
Üst