Yeni mesajlar Yeni konular En çok cevaplanan En görüntülenen konu En çok begenilen

En çok mesaj
Kullanıcı
Mesaj
TEO
20,681
aSk
19,734
Eqe
18,257
15,439
13,038
sdC
12,356
11,258
10,961
10,917

Xbox Series X ve S’in Zamla Güncellenen Yeni Türkiye Fiyatı Ortaya Çıktı

TheGirLinBlack

Geceye aşık bir kadını güneşin yapamazsın..
Yönetici
Süper Admin
Katılım
24 Haz 2019
Mesajlar
51,661
Tepkime puanı
18,963
Puanları
113
Konum
Almanya
Cinsiyetiniz
Bayan
Yaş
28
Burc
Koç
Memleket
35 İzmir
Nerden:
Avrupa
Microsoft'un daha önce fiyatını açıkladığı ancak ardından fiyatlarını kaldırdığı Xbox Series X ve S'in güncellenen fiyatları ortaya çıktı. Fiyatlar, bir önceki açıklanan fiyatlara göre bir hayli arttı.

Oyun dünyasının uzun süredir beklediği o an yaklaştı ve yeni nesil oyun konsolları yavaş yavaş kapıya dayandı. Bu konsollar arasında ilk çıkış yapacak olan konsolunsa Microsoft'un konsolları Xbox Series X ve Xbox Series S'in olduğu açıklandı. Her iki konsol da geçtiğimiz hafta yurt dışında ön siparişe açılmıştı.

Fakat bu konsolların Türkiye fiyatlarında bir süre önce garip bir olay yaşanmıştı. Yaklaşık 2 hafta önce yeni nesil oyun konsollarının fiyatlarını kendi internet sitesinden açıklayan Microsoft, daha sonra bu fiyatları hiç kimsenin nedenini kesin olarak bilmediği şekilde kaldırmıştı.

Xbox Series X ve Series S'in güncellenmiş fiyatı ortaya çıktı:

microsoft xbox series x series s fiyatıİşte bugün, o fiyatların neden kaldırıldığını açıklayacak bir şekilde Microsoft'un Xbox Series X ve Xbox Series S konsollarının fiyatı ortaya çıktı. MediaMarkt Türkiye'nin internet sitesinde açılan sayfaya göre Microsoft'un yeni nesil oyun konsollarının zamlanmış fiyatları şu şekilde oldu:
  • Microsoft Xbox Series S 512 GB: 5.399 TL
  • Microsoft Xbox Series X 1 TB: 9.299 TL
xbox series x xbox series s


Yaklaşık iki hafta önce her iki oyun konsolunun paylaşılan fiyat etiketleri sırasıyla 4.699 TL ve 7.499 TL'ydi. Yani Microsoft, Türkiye fiyatlarını yükselterek güncellemeye karar vermişti. Bu yükselişse Xbox Series S için 700 TL, Xbox Series X içinse 1.800 TL oldu. Halihazırda ateş pahası olan fiyatlar, güncel şekliyle daha da korkutucu oldu.

Microsoft'un yeni nesil oyun konsolları Xbox Series X ve Series S, 10 Kasım 2020 tarihinde ülkemizde satışa sunulacak. Bu tarih daha önce oyun konsolları dahil pek çok ürünün fiyatını etkileyen %50'lik gümrük vergisinin etkinliğini yitireceği zaman dilimine denk geliyordu. Ancak geçtiğimiz hafta bu verginin geçerliliği yıl sonuna kadar uzatılmıştı. Bu da yüksek ihtimalle yeni nesil konsolların fiyatlarındaki artışın nedeniydi.
 

First panel title

First panel content

Second panel title

Second panel content
Üst