Yeni mesajlar Yeni konular En çok cevaplanan En görüntülenen konu En çok begenilen

En çok mesaj
Kullanıcı
Mesaj
TEO
20,681
aSk
19,734
Eqe
18,257
15,439
13,038
sdC
12,356
11,258
10,961
10,917

Yeni Zırhlımız Tulpar’ın Seri Üretime Hazır Olduğu Açıklandı

TheGirLinBlack

Geceye aşık bir kadını güneşin yapamazsın..
Yönetici
Süper Admin
Katılım
24 Haz 2019
Mesajlar
51,661
Tepkime puanı
18,963
Puanları
113
Konum
Almanya
Cinsiyetiniz
Bayan
Yaş
28
Burc
Koç
Memleket
35 İzmir
Nerden:
Avrupa
Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç, Tulpar Zırhlı Muharebe Aracı’nın atış testlerini tamamladığını belirtti. Tulpar’ın seri üretime hazır olduğu da açıklandı.

Son yıllarda Türk savunma sanayisi dünya çapında ses getirecek bir atılım gerçekleştirdi. İHA, SİHA gibi çeşitli araçlar son dönemde cephedeki başarılarıyla anılıyorlar. Yeni bir askeri araç daha seri üretim aşamasına gelmiş durumda.

Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç, Tulpar Zırhlı Muharebe Aracıhakkında açıklamalarda bulundu. Aracın geniş bir coğrafyadan talep göreceğini ifade eden Görgüç, seri üretim için hazır olduklarını da belirtti.

Tulpar seri üretime hazır
tulpar

İsmini Manas Destanı’nda savaşçıları koruyan efsanevi kanatlı attan alan araç hakkında açıklama yapan Görgüç, Tulpar’ın tasarımında 21. yüzyılın gereksinimleri doğrultusunda, piyade ve komando birliklerinin ihtiyaçlarının göz önüne alındığını söyledi.
Yapılan açıklamaya göre tek bir platformun farklı görevlerde kullanılabilmesi ihtiyacı gözetilerek tasarlanan araç, ortak gövde yapısı kullanan hafif tank, zırhlı personel taşıyıcı, zırhlı muharebe, keşif, komuta kontrol, hava savunma, bakım ve kurtarma, havan, ambulans gibi farklı görevler alabiliyor. Ayrıca farklı konfigürasyonlarla da kullanılabiliyor.

Serdar Görüç açıklamalarında zırhlı aracın tasarım önceliğinin mayınlar, el yapımı patlayıcılar, kimyasal ve kinetik enerjili mühimmat, KBRN tehditleri ve bunlara karşı koymak olduğunu söyledi. Otokar’ın zırh ve mayın kiti çözümleri deneyiminin optimum koruma sağlamak için kullanıldığını söyleyen Görgüç, "NATO STANAG 4569'a uygun olarak TULPAR araç tasarımının kara mayınlarına ve balistik tehditlere karşı koruma sağladığı, yapısal bütünlük ve mürettebat bekası açısından başarılı bir şekilde test ve kalifiye edildi" dedi.

Tulpar dünya pazarına girebilir
tulpar


Tulpar için mevcut ihtiyaç ve alımları takip ettiklerini söyleyen Görgüç, uluslararası tanıtımlarını yapmaya devam ettiklerini belirtti. Son dönemde bu tür araçlara olan talebin de gittikçe arttığını söyledi.

Görgüç açıklamalarını "Pasifik kıyısından Atlantik kıyısına hatta Güney Amerika'ya kadar envanterinde benzer araçlar olan ülkelerde ömrünü tamamlamak üzere, yenilenmesi gereken araçlar bulunuyor. Tulpar, tüm bu ülkelerin ihtiyacına hem teknik hem yetenek hem de maliyet olarak cevap verebilecek özellikte. Savunma sanayi alanındaki araç talepleri ve beraberinde gelen alım süreçleri uzun sürelere yayılabiliyor. Global pazarlarda farklı ülkelerin ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde geliştirilen Tulpar'ın testlerdeki performansı ve potansiyel kullanıcılar tarafından gelen geri bildirimler ise oldukça memnun edici. Çalışmalarımıza devam ediyoruz" şeklinde tamamladı.
 

Siyah

TF Üyesi
Katılım
2 Şub 2014
Mesajlar
139
Tepkime puanı
36
Puanları
28
Mesleğin
Yiyecek/İçecek
Cinsiyetiniz
Bay
Burc
Boğa
Nerden:
01 Adana
As bayrakları, as! As!
 

TheGirLinBlack

Geceye aşık bir kadını güneşin yapamazsın..
Yönetici
Süper Admin
Katılım
24 Haz 2019
Mesajlar
51,661
Tepkime puanı
18,963
Puanları
113
Konum
Almanya
Cinsiyetiniz
Bayan
Yaş
28
Burc
Koç
Memleket
35 İzmir
Nerden:
Avrupa
Bir Yorum :

savunma sanayimiz yerlilik oranı %70 lerde artık herşeyi üretebiliyoruz.darısı tfx,siper,hürjet,gezginin başına bu saydıklarımdada büyük gelişmeler var. bunlarında ürettimizde %100 ulaşmış olacagız.ALLAH devletten ve savunmasanayi firmalarımıza dan razı olsun.

- Alintidir -
 

First panel title

First panel content

Second panel title

Second panel content
Üst