Yeni mesajlar Yeni konular En çok cevaplanan En görüntülenen konu En çok begenilen

En çok mesaj
Kullanıcı
Mesaj
sdC
26,498
TEO
20,703
20,603
aSk
19,736
Eqe
18,252
16,087
11,256
11,008
11,003

Yeşim Taşı Nedir, Ne İşe Yarar?

TheGirLinBlack

gє¢єує αşıк вιя кα∂ıиı güиєşιи уαραмαzѕıи..
Yönetici
TF Root
Katılım
24 Haz 2019
Mesajlar
74,237
Tepkime puanı
38,499
Puanları
1,907
Konum
Almanya
Cinsiyetiniz
Bayan
Yaş
28
Burc
Koç
Memleket
35 İzmir
Nerden:
Avrupa
Doğal taşların bazıları tarafından fiziksel ve duygusal iyileşmeye yardımcı olan güçlü enerjiler taşıdığına inanılır. Son zamanlarda popülerlik kazanan doğal taşlar arasında yer alan yeşim taşının cilde, vücuda ve hatta ilişkilere pek çok faydası bulunuyor. Aynı zamanda meditasyonda da kullanılan yeşim taşı, şans ve mutluluk taşı olarak da bilinir. Peki yeşim taşı nedir, ne işe yarar? İşte, yeşim taşının özellikleri ve faydaları…

Farklı kristallerin ve taşların kendi enerjilerini kullandıklarına ve benzersiz faydalar sağladığına inanılıyor. Yeşim taşı da fiziksel ve duygusal olarak güçlü enerji yaydığına inanılan ve bu amaçla kullanılan doğal taşlar arasında yer alıyor. İşte, yeşim taşının daha birçok özelliği, faydaları ve hakkında bilinmeyenler…Yeşim taşı nedir
Yeşim taşı nedir?

Yeşim taşı, yüzyıllar boyunca mücevherat ve küçük heykel yapımında kullanılmış, en çok yeşil renkte bulunan sert ve kıymetli taştır. En kıymetlileri zümrüt yeşimi ve Burma yeşimidir. En çok yeşil ve tonları renge sahip olması yanında, mücevher olarak kullanıldığında siyah, gri, kırmızı, mavi renkleri yeşime özel adlar kazandırır.

Yeşim taşı nerede bulunur ve kullanılırdı?

Yeşim taşının kullanımı çok eskilere dayanmaktadır ve kökleri eski Doğu uygarlıklarına dayanmaktadır. Çin, yeşim taşına gerçekten saygı duyulduğu ve kutlandığı yerdir. Her türlü mücevher ve heykele kazınmış olarak bulunabilir. Dünya çapındaki antik yerlerin kazılarında yeşim taşı aletlerin ve mutfak eşyalarının kalıntıları bulundu.

Yeni Zelanda'daki kabileler maskelerini süslemek için yeşim taşı kullanırdı. Su ruhlarına bir adak sunmak istediklerinde yeşim taşının mistik güçlerine de yönelirlerdi. İspanyolların bile yeşim taşı kullandığı iddia ediliyor. İspanyollar yeşim taşına; “piedra de ijada” ya da bel taşı diyorlar.


Yeşimin Asya kültüründe önemli bir yeri vardır. Asya kültüründe yeşim taşı takmanın iyi şans getireceğine inanılırdı. Ayrıca antik çağlarda yeşim taşının böbrek hastalıklarını iyileştirici gücü olduğuna inanılırdı. Bunun dışında bazı bölgelerde yeşim taşının diş çürüklerine ve ağrılarına iyi geldiğine de inanılmıştır.Yeşim taşının özellikleri nelerdir?

Yeşim taşı, enerjinizi yükseltmek, hayallerinize dokunmak ve size gelmek isteyen tüm harika şeyleri memnuniyetle karşılamak için ihtiyacınız olan tüm sevgiyi ve cesareti verir. Yeşim taşının; nefrit ve jade olmak üzere iki çeşidi vardır.

Bu taşları çıplak gözle ayırt etmek zordur. Genellikle uzmanlar tarafından ses frekansı veya farklı teknikler kullanılarak ayırt edilebilir. Ancak her iki taş da aynı iyileştirici özelliklere sahiptir.
 

First panel title

First panel content

Second panel title

Second panel content
Üst